Zažijte jedinečnou dovolenou v obytném autě či karavanu

Toužíte po nevšední dovolené, na kterou budete vzpomínat ještě hodně dlouho? Po dovolené, kterou si s chutí zopakujete i příští rok? V tom případě zapomeňte na zázemí hotelu či penzionu a pevně daný program – protentokrát se cestování ponese v duchu svobody. Kam tím míříme? Ke caravaningu, o který je v posledních letech nevídaný zájem. Prozradíme vám největší výhody a tip na spolehlivou půjčovnu karavanů a obytných vozů.

Obytný vůz, nebo karavan?

Zcela zásadní je rozhodnutí mezi karavanem a obytným vozem. Termíny jsou často zaměňovány, nicméně karavan označuje přívěs (napojí se na osobní auto) a obytný vůz je v podstatě modifikovaná dodávka. Výhodou karavanu je skutečnost, že lze kdykoliv odpojit. Přívěs jednoduše necháte v kempu a vyrazíte na výlet osobním vozem. Zároveň obvykle nabízí více obytného prostoru. K nevýhodám patří nižší maximálně povolená cestovní rychlost a horší manipulovatelnost než v případě obytného auta. Pro nezkušeného řidiče může být jízda s přívěsem problematická. Karavan zároveň klade určité požadavky na osobní automobil, ke kterému se připojí – neobejdete se bez auta s dostatečným výkonem, ideálně pak pohonem 4x4. Tak či tak, výběr je otázkou osobních preferencí. Někomu zkrátka vyhovuje přívěs, jinému zase obytné auto.

Caravaningu přijde na chuť téměř každý

Cestování s karavanem či obytným vozem posouvá dovolenou na úplně jinou úroveň. Nebudete se muset omezovat jediným místem, ale naopak kdykoliv vyrazíte na cesty a „zakotvíte“ tam, kde se vám to bude líbit. Nebudete potřebovat žádné ubytování, protože si ho povezete s sebou. Moderní karavany a obytné vozy disponují špičkovým vybavením a z hlediska komfortu jsou na velmi vysoké úrovni. Jediným negativem je pořizovací cena obojího. Špičkové karavany a obytné vozy nepatří k levným záležitostem, nicméně i to se dá elegantně vyřešit. Pomůže vám renomovaná půjčovna karavanů.

Pronájem obytných vozů a karavanů

Co na tom, že nemáte dostatek prostředků na pořízení vlastního karavanu či obytného vozu. Známá půjčovna Bydliky.cz nabízí pronájem obytných vozů a karavanů různých velikostí. Vyberte si model, který bude plně vyhovovat vašim požadavkům a vydejte se na cesty. Při pohledu na obytný vůz Nobelart A-9000 vám dojdou slova. Luxusní automobil na platformě populárního Fordu Transit nabízí zázemí až pro 6 osob. Bohatá výbava a příslušenství vás utvrdí v tom, že si dovolenou užijete na sto procent. Půjčovna Bydliky.cz vám ráda poskytne veškeré důležité informace a pomůže při výběru vhodného karavanu či obytného auta. Rozhodnete-li se pro delší zapůjčení, získáte atraktivní slevy. Samozřejmostí je perfektní technický stav automobilů a nadstandardní služby. Více na www.bydliky.cz.