Rodinná dovolená na Ostravsku

Dovolená sice momentálně nepřipadá v úvahu, vždyť bez patřičného důvodu nemůžeme ani za hranice okresu. Ale zase bude líp – a doufejme, že to nebude trvat dlouho. A až se situace vrátí do normálu. Budeme si volný čas s rodinou vychutnávat plnými doušky. Tak proč si nenaplánovat pohodový výlet již nyní? Máme pro vás několik skvělých tipů na nezapomenutelné toulky po ostravském regionu.

Ostravsko jako region netušených možností

V souvislosti s rodinnou dovolenou v Česku většinou pomyslíme na romantickou krajinu Jihočeského kraje, věhlasnou Prahu nebo třeba České Švýcarsko. Ale proč si vybrat za útočiště penziony na Ostravsku? Nenechte se mýlit, okolí někdejšího „Ocelového srdce republiky“ nabízí nespočet příležitostí k volnočasovému vyžití všeho druhu. Pamětihodnosti, kulturní střediska i atraktivní přírodní podívaná, stačí si vybrat a vyrazit na výlet.

Kam za netušenými zážitky?

Výčet zajímavých pamětihodností je více než pestrý. Jako výchozí bod zvolte penzion Ostrava a vyjdete se například do unikátního industriálního areálu Dolní Vítkovice. Jedinečný pohled na město nabízí halda Ema a vše o historii hornictví zjistíte v Landek Parku – největším muzeu svého druhu. Velmi pěknou podívanou garantuje také svět miniatur Miniuni či Technotrasa – stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje.

Kam za přírodou?

Až vás omrzí technické či jiné zajímavosti a zatoužíte po procházce v krásné přírodě, zapátrejte mezi penziony v Opavě a najdete si ubytování poblíž některé z mnoha turistických tras. K těm nejoblíbenějším patří naučná stezka Hvozdnice, kterou lze absolvovat také na kole. Anebo si zajděte posedět ke Stříbrnému jezeru, jemuž místní přezdívají „Sádrák“. A to je teprve začátek. Ostravsko je „tak trochu jiný“ region, kterému však snadno přijdete na chuť, Vryje se vám hluboko pod kůži a budete se zde rádi vracet. Nezapomeňte, že nejlepší penziony najdete na Penzion.cz.