Dovolená v Řecku 2021: Letos vás opravdu nezklame

Řecko toho má tolik nabídnout! A proč tuto nabídku nepřijmout? Vyrazit můžete za poznáním i odpočinkem. Nebo za obojím! Řecko se spolu s Chorvatskem řadí mezi české nejoblíbenější dovolenkové destinace. A divíte se? Jsou lidé, kteří do Řecka míří každý rok. A často i na stejné místo, které jim učarovalo svým šarmem, vřelou povahou a pohostinností tamních obyvatel, stabilním slunečným počasím, mořem čistým jako křišťál, sladkými rajčaty, báječnou fetou, olivami, a mohli bychom pokračovat. I když tomuto zvyku rozumíme, přeci jen je škoda nepoznat i další místa, ať již pevninského Řecka či ostrovů, kterých Řecko má přes 2000, byť obydleno z nich je „pouhých“ 227.

5 řeckých ostrovů během deseti dní

Co byste řekli tomu, kdybyste měli možnost během deseti dnů navštívit hned pět těch nejkrásnějších? Zamlouvá se vám tento scénář? V tom případě pro vás bude ideální dovolená Lefkada, Kefalonie, Zakynthos, kterou si pro vás mezi 10. a 19. zářím tohoto roku připravila renomovaná cestovní kancelář Redok (na internetu hledejte pod odkazem zájezdy Řecko). Během deseti dní navštívíte pět krásných řeckých ostrovů. Jedněmi z nejkrásnějších pláží světa oplývající ostrovy Zakynthos, Kefalonie a Lefkada. Zavítáte ale i na největší z nejmenších řeckých ostrovů Meganissi či někdejší sídlo řeckého milionáře Onassise, ostrov Scorpios.

Fotogenické Santorini

Pokud vás spolu s azurově modrým mořem láká i ojedinělá kykladská architektura s typickými zvoničkami a domečky připomínajícími kostku cukru s modrými kopulovitými střechami, neměl by vaší pozornosti ujít ostrov Santorini. Ten si vás získá svými bezchybnými pohlednicovými záběry. Nepovedená fotografie zde v podstatě nehrozí. Za romantickými západy slunce nad městečkem Oia se každý podvečer sjíždí téměř celý ostrov. Lákadel zde však nejdete mnohem víc. Santorini rozhodně stojí za návštěvu. Dovolená Santorini září vás navíc zavede i na ostrovy Mykonos, Paros, Délos a Naxos. Krása.

Řecké výlety za poznáním

Dáváte přednost spíše výletům za poznáním? V tom případě pro vás máme pro změnu poznávací zájezd do Řecka s ubytováním u moře, během něhož zase navštívíte ty nejvýznamnější antické památky, jako jsou kláštery v Meteoře, slavné Delfy, Mykény i Olympie, ostrovy Hydra a Spetses. Informacemi nabytá může být i vaše dovolená Atény nabízející to nejlepší z této kolébky řecké civilizace. Poznávací zájezd Atény vám představí fascinující minulost tohoto ojedinělého místa, které je spjato se vznikem demokracie. Navštívíte ty největší antické skvosty, jako jsou Akropolis, Pantheon či slavná Hadriánova knihovna, ale i ostrov Peloponés a spoustu dalších míst, které by milovník antických dějin alespoň jednou za život měl navštívit. Jak vidíte, vaše dovolená Řecko vám může značně rozšířit obzory.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Relaxace

Autor: Adam Rýdl