Tipy na dovolenou 2012

Léto se co nevidět přehoupne do své druhé poloviny a pokud jste se ještě neodhodlali k pořádné dovolené, máte nejvyšší čas. Pokud si s jejím výběrem nevíte rady, jsou pro vás určeny následující řádky. Dost možná v nich najdete inspiraci a zvolíte takovou lokalitu (potažmo i formu pobytu), která vám dokonale sedne a užijete si volno plnými doušky. Záměrně jsme vybrali několik zcela rozličných variant, které se liší nejen cenou, ale i možnostmi vyžití. Připoutejte se prosím, začínáme!

Levná dovolená u moře – klasika, která nezklame

Patříte ke konzervativním jedincům, kteří se bojí velkých změn? Máte-li obavu z exotických destinací, mohla by vaše letní dovolená vypadat následovně. Evropská letoviska v přímořských státech, jako je Chorvatsko, Itálie či Španělsko, nabízí poměrně čisté pláže a stabilní a předvídatelné počasí. Díky last minute jsou pobyty velmi levné, ba dokonce levnější, než pobyty v tuzemsku.

Pořádná porce exotiky

Nebudeme si nic namlouvat, exotické zájezdy jsou stále populárnější a díky last minute i dostupnější. Omrzel vás chorvatská Brac a italskou Bibione už nemůžete ani cítit? Vydejte se vstříc nezapomenutelným zážitkům do slunného Karibiku či dálného Orientu. Karibská oblast je poměrně klidná (nedoporučujeme návštěvu v období hurikánové sezóny) a míří do ní spíše milovníci divoké přírody. V tichomořské oblasti najdete perfektní pláže a ideální podmínky pro potápění.

Rozšiřte si obzory a poznejte jiné kultury

Polehávání na pláži a chytání bronzu vám připadá, jako ztráta času? Pokud si libujete v poznávání nových míst a obdivujete architektonické skvosty, bude pro vás ideální poznávací zájezd po Evropě (případně jiném světadílu). Navštívíte celou řadu významných míst a vstřebáte mnoho nových poznatků. Nebudete muset vymýšlet žádný program a procestujete lokality, které rozhodně stojí za vidění.

Dovolená pro bolavá záda

Nemáte-li kvůli častým migrénám a bolestem páteře na dovolenou ani pomyšlení, udělejte svému tělu radost a vezměte ho do některého z vyhlášených lázeňských či wellness center. Zážitky v masérském salonu či bahenní koupeli vás dostanou stejně, jako dovolená u moře. Domů se vrátíte jako znovuzrození a napřesrok se vydáte třeba do zmíněného Karibiku. Tak už víte, kam na dovolenou? :-)