Domů » Není sport, jako sport. Jak si sjednat správné cestovní pojištění?
Zajímá vás

Není sport, jako sport. Jak si sjednat správné cestovní pojištění?

Nemůžete se dočkat, až budete své oblíbené sporty provozovat na dovolené v zahraničí? Pak jistě víte, že v případě úrazu vás může pobyt stát mnohonásobek toho, co ubytování v luxusním hotelu. Zdravotnická péče je v některých zemích velmi drahá a bez vhodně zvoleného cestovního pojištění budete na její úhradu sami. Především byste se však měli seznámit s chápáním sportů z pohledu pojišťoven. Ty totiž rozlišují rekreační, adrenalinové a extrémní sporty.

Co je rekreační sport?

Za rekreační sporty na dovolené jsou obecně považovány oddechové a běžné sportovní aktivity, které pojišťovna řadí mezi méně rizikové. Ovšem pozor: pokud se některého z rekreačních sportů zúčastníte v rámci sportovní soutěže, již se neobejdete bez připojištění.

Některé pojišťovny mají výčet rekreačních sportů velmi obsáhlý. Dobrým příkladem je ERGO pojišťovna, která má v základním cestovním pojištění více než stovku aktivit.

Adrenalinové a extrémní sporty

K úrazu lze samozřejmě přijít také při hraní fotbalu s partou přátel, ale některé sporty jsou zkrátka považovány za mnohem rizikovější a pojišťovny je řadí do zvláštních kategorií. V případě zmíněné ERGO pojišťovny si lze sjednat dva typy připojištění, a to pro adrenalinové a extrémní sporty.

Měli byste vědět, že mezi adrenalinovými a extrémními sporty jsou mnohdy jen malé rozdíly – například potápění do hloubky 50 m spadá do kategorie připojištění adrenalinových sportů, zatímco potápění ve větší hloubce mezi sporty extrémní. Potápěče přitom může strhnout proud níže, než kde ještě platí připojištění. Dalším příkladem je vysokohorská turistika – také v případě této aktivity hraje roli nadmořská výška.

Resumé? Než vyrazíte za novými zážitky, ujasněte si, jaké sporty budete provozovat a sjednejte si pojištění, které danou aktivitu skutečně zahrnuje. Bude vás stát maximálně několik desítek korun za den a poskytne vám patřičnou ochranu.

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.