Mobilní domky i robinsonády: V Chorvatsku si přijde na své opravdu každý!

Chorvatsko je stálice, která ze seznamu nejoblíbenějších turistických destinací nezmizí snad nikdy. Ostatně není divu, nachází se zde vyhlášené pláže, panuje zde nezaměnitelná atmosféra a ceny jsou oproti jiným přímořským státům přijatelné. Pro české turisty samozřejmě hraje roli i poměrně krátká vzdálenost. Ale najdou se i další důvody, proč by vaše volba měla letos padnout právě na Chorvatsko. Otázkou je, zda propadnete trendu ubytování v mobilních domcích, nebo se přikloníte k osamocené robinzonádě.

Komfortní kempování v mobilním domku

Chorvatsko mobilní domy jsou skvělou alternativou pro každého, komu nevyhovuje stan, ale zároveň chce platit méně než za apartmán. Oproti karavanům jsou mobilní domy podstatně komfortnější, protože mají vlastní sociální zařízení a přípojky na vodu, elektřinu, plyn a odpady. Nechybí ani klimatizace, spotřebiče v kuchyni a další zařízení, díky kterým se budete během pobytu cítit jak doma. K volitelné výbavě patří i manželská postel.

Robinsonády pro milovníky nerušené relaxace

Ubytování v mobilních domech je ideální pro turisty, kterým nevadí společnost neznámých lidí a rádi jsou ve středu dění. Na opačném protipólu stojí Chorvatsko robinsonády – komorní ubytování ve velmi klidných lokalitách, často v zátokách a v zákoutí ostrovů – vždy jen pár metrů od moře. Ty nejodlehlejší jsou v bývalých majácích. Robinsonád je v Chorvatsku více než kdekoliv jinde. Nachází se na ostrovech Brač, Korčula, Dugi, Hvar i na poloostrově Pelješac.

Mobilní domek, nebo robinsonáda?

Výhodou dovolené v mobilním domku je nízká cena. Robinsonská dovolená je podstatně dražší, a proto je volba především o rozpočtu. Ať už se však nakonec rozhodnete jakkoliv, poohlédněte se ubytování na portálu hrvstska.net a začněte plánovat!