Nejlepší lyžování je v Alpách. Ale kde přesně?

Lyžování v AlpáchOpálení, které jsme si přivezli z prosluněných pláží, ještě nestačilo vyblednout, a už abychom pomalu voskovali lyže a snowboardy. Zdá se vám, že vše utíká tak nějak rychleji? Něco na tom bude. A proto bychom neměli ztrácet čas a naopak si užívat, co to dá. Zajímá vás, kam do Alp byste se letos měli vydat za lyžováním? Vybrali jsem pro vás 3 místa, která patří k těm nejoblíbenějším.

Zillertal (Rakousko)

Zillertal milují profesionální sportovci (nedá na něj dopustit např. německá hvězda ženského freeridingu Pii Widmessrová), ale nedají na něj dopustit ani „obyčejní“ sjezdaři. Rakušané jsou na Zillertal právem hrdí – mají zde perfektní tratě, moderní přepravní zařízení a 650 km sjezdovek. K největším propojeným oblastem patří Hochzillertal (145 km) a Zillertal Arena (160 km). A chcete-li zažít něco opravdu nevšedního, nenechte během lyžování v Rakousku ujít sjezd z ledovce Hintertrux (3 250 m).

Samnaun - Ischgl (Švýcarsko – Rakousko)

Švýcarský Samnaun, který je mimochodem bezcelní zónou, je kupodivu citelně levnější a sportovnější než poněkud snobský, ale zato velmi luxusní Ischgl v Tyrolsku. Co se týče lyžařské zóny, oslní vás více než 200 km tratí, které jsou vhodné pro rekreační i profesionální lyžaře. Nejtěžším svahem je kilometrový Pardtschgrad Nordabfahrt a nejdelší trať (9 km, převýšení 1 500 m) vede z Palinkopf dolů do Ischglu.

Val Gardene (Itálie)

Italská Val Gardena sice není tak luxusní jako Cortinam ale přesto jde o prvotřídní místo pro lyžování. A to nejen díky tomu, že z něj můžete vyrazit na výlet Sella Ronda kolem masivu Gruppo Sella do Araby, oblasti Val di Fassa, do Alta Badie nebo až na známý 3 342 m vysoký ledovec Marmolada. Suma sumárum zde najdete 175 km propojených sjezdovek a na sousedním Kronplatzu, kde lze dojet skibusem, dalších 90 km tratí. A to je teprve začátek. Úžasných míst, kde si v Alpách královsky zalyžujete (nebo zajezdíte na prkně), je nespočet. Pokud vás lyžování v Alpách láká, poohlédněte se po levném zájezdu u Asap Travel. Chcete-li ušetřit, vsaďte na výhodné first minute nabídky a rezervujte si zájezd v předstihu! Více na www.asaptravel.cz.