Proč si čas od času dopřát trochu vína?

O vínu se toho napsalo hodně. Někdy je prezentováno jako všelék, jindy se upozorňuje na fakt, že je pro zdraví špatnou volbou i v menším množství. Kde je tedy pravda? Pravděpodobně někde uprostřed; vždy totiž záleží na úhlu pohledu. Pokud však na příslovečnou sklenici pohlížíte jako poloplnou, zřejmě vás budou zajímat spíše pozitiva. Jak tedy pití nejoblíbenějšího alkoholického nápoje prospívá?

Posiluje imunitní systém

Díky obsahu tříslovin může pití vína posilovat obranyschopnost organismu. Antivirotické a antibakteriální účinky byly vědecky potvrzeny a podle některých průzkumů jsou lidé, kteří pravidelně konzumují menší množství vína méně nemocní.

Redukuje nahromaděný stres

Bez ohledu na to, jestli si dopřejete bílé víno, červené víno, ale třeba i takový sezónní burčák, dáte organismu pokyn ke zvýšení produkce serotoninu neboli „hormonu štěstí“. A kromě toho, že vás sklenka lahodného moku zbaví stresu, posílí váš intelekt a kreativitu. Musíte však zůstat u menšího množství, jinak bude efekt opačný.

Zlepšuje sexuální život

Víno bylo odborníky zkoumáno sad ze všech možných úhlů a poněkud svérázné analýzy dokonce tvrdí, že ženy konzumující jednu až dvě sklenky denně mají kvalitnější sexuální život, respektive jsou se svou intimitou mnohem spokojenější. Není důvod tomu nevěřit, vždyť takové šampaňské odbourá napětí jedna dvě.

Slouží jako prevence rakoviny a dalších nemocí

To nejlepší patří nakonec. Několik nezávislých odborníků (University of Missouri a School of Medicine) tvrdí, že jejich studie prokázaly jednoznačný vliv vína jako pomocníka v boji proti rakovině. Před zhoubným bujením chrání látka resveratol a konkrétně červené víno způsobuje, že jsou buňky melanomu citlivější na ozařování. A to není zdaleka vše. Mezi další zdravotní benefity vína patří snížení riziko rozvoje Alzheimera, prevence kornatění tepen, ochrana pleti před předčasným stárnutím a v neposlední řadě i pozitivní dopad na zuby (červené víno by mělo zuby zbavit bakterií způsobující plak). Potřebujete snad další důvody, proč si trochu vína dopřát třeba i každý den? Špičková vína a sekty zakoupíte online v e-shopu vinoadestilaty.cz.

Publikováno: 11. 09. 2022

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Relaxace

Autor: Adam Rýdl