Děti, které se učí cizí jazyky, mají bránu do světa otevřenou

O tom, jak je v dnešní době důležité hovořit alespoň jedním cizím jazykem, nepochybuje snad už nikdo. Možná jste se o tom přesvědčili během letošní dovolené, na které se znalost alespoň základních frází opravdu hodí. Ale jak jsou na tom vaše děti? Zatímco my dospělí můžeme na základě vlastního uvážení doplnit znalosti v rámci některého z mnoha kurzů, děti jsou odkázány na výuku jazyka ve škole. Přihlásíte-li je však do speciálního kurzu pro děti ještě dříve, jistě vám v pozdějším věku poděkují.

Čím dříve, tím lépe

Kurzy angličtiny pro nejmenší jsou rok od roku populárnější a na důvodem není jen fakt, že v posledních letech častěji cestujeme, ale také zajímavé vědecké poznatky. Ředitel Institutu pro vývoj lidského potenciálu Glen Doman má zkušenost, že vhodná doba na začátek vzdělávání trvá do šesti let věku dítěte, kdy jeho mozek roste mnohem rychleji než v pozdějších fázích dospívání. Nejdete tedy pouze o výuku jazyků, ale prakticky jakoukoliv činnost. Přesto však není dobré dítě zatěžovat dříve než oslaví druhé narozeniny. Hned poté ho ale můžete s klidem přihlásit na dětské kurzy, které jsou koncipovány tak, aby se děti učily formou hry. Necítí se pod tlakem a lépe vstřebávají nová slovíčka a fráze. Je prokázáno, že děti, které se jazyky učí v raném věku, v dospělosti mnohem lépe vyslovují než vrstevníci, kteří se s jazykem setkali později. Kolem druhého roku života se v mozku začínají tvořit jazyková centra a učení jazyků ovlivňuje i celkový intelektuální vývoj dítěte. Rozhodně tedy nejde jen o to, aby s dítko bylo schopné koupit někde na pláži v cizině zmrzlinu - učení cizí řeči je prospěšné v mnoha směrech,

Dárek na celý život

Ať už jezdíte do zahraničí pravidelně, jednou ročně, nebo vůbec, neváhejte a ratolesti na některý z mnoha dostupných kurzů přihlaste. Známé rčení „co se v mladí naučíš, ve stáří jako když najdeš“ v tomto případě skutečně funguje. Angličtina, francouzština nebo němčina pro děti je jedním z nejlepších dárků, který jim můžete dát.