Solná komora v Rakousku: Krásné prostředí plné jezer

V Rakousku můžete zažít nezapomenutelnou dovolenou, a to nejen v souvislosti s lyžováním v Alpách. Přestože si spousta lidí vybaví právě zasněžené svahy, zcestovalé duše moc dobře ví, že neméně atraktivní je dovolená v Rakousku u jezera. Konkrétně máme na mysli pobyt u vyhlášených jezer v oblasti zvané Solná komora. Jedna z nejkrásnějších lokalit rozhodně stojí za vaší pozornost!

Kde se Solná komora nachází?

Solná komora Rakousko se nachází napříč třemi regiony. Větší částí v Horním Rakousku a menší částí v regionech Štýrska a Salcburku. Definice Solné komory by mohla znít následovně – malebná hornatá krajina s množstvím křišťálově čistých jezer a stylových městeček. Cestovky ji popisují jako jednu z top lokalit v Rakousku. Nutno podotknout, že v případě Solné komory nejde jen o marketingový tah.

Proč zde strávit dovolenou?

Dovolená Rakousko je vhodná pro každého. Míří zde rodiny s dětmi, party mladých lidí i aktivní starší páry. Pravdou je, že o zábavu v Solné komoře není nouze. Oblast je jako stvořená pro pěší turistiku a cykloturistiku, procházky v přírodě, prohlídky historických pamětihodností nebo sportování na jezerech. K nejnavštěvovanějším místům patří Hallstatt, Traunkirchen, St. Wolfgang a Bad Ischl. Konkrétně byste si neměli nechat ujít návštěvu solného dolu v Hallstatu, ledových jeskyní v masivu Dachstain a výhled z vrcholu Schafberg nad St. Wolfwangem, kam vás dopraví zubačka. Turisté nedají dopustit ani na okolí jezera Fuchlsee, které je právem považováno za jedno z nejhezčích. V blízkosti tohoto jezera se nachází proslulé město Salcburk – perla Rakouska. Správnou volbou je také výlet k nejteplejšímu jezeru Attersee. Zdejší voda je známý svou vysokou kvalitou. Největší jezero najdete vedle měst Bad Ischl a Gumnden. Nese název Traunsee a můžete se zde povozit nejstarším parníkem na světě.
Nechcete-li se do oblasti Solné komory vydávat na vlastní pěst, využijte nabídku cestovní kanceláře Traveller, jejíž specialitou je právě dovolená v Rakousku. Aktuální nabídku najdete na www.traveler.cz.