Kanárské ostrovy: Exotická dovolená na dosah ruky

dovolena-kanarske-ostrovyMáte chuť na pořádnou porci exotiky? V tom případě si do seznamu horkých kandidátů pro letošní dovolenou poznamenejte Karibik nebo oblast jihovýchodní Asie. Zdají se vám tyto destinace příliš vzdálené? Pak vás jistě potěší, že za exotikou to můžete mít podstatně blíž. Co byste řekli na pouhé 4,5 hodiny letu? Právě tolik vás totiž dělí od pohádkové dovolené na Kanárských ostrovech! Proč se za exotikou trmácet přes půl světa, když ji máte na dosah ruky? Dovolená na Kanárských ostrovech je správná volba pro každého, kdo touží po koupání v průzračně čistých lagunách, vysokohorských tůrách a nekonečné zábavě ve vyhlášených zábavních centrech.

Žádní kanárci, ale obrovští psi

Kanárské ostrovy se skládají ze sedmi větších ostrovů a několika menších ostrůvků. Rozkládají se v Atlantském oceánu, přibližně 100 Km od Maroka a Západní Sahary. Souostroví získalo svůj název na základě legendy, dle které ji hlídají obrovští psi. Latinské označení pro psa je cannis, takže představa, že vám během dovolené budou nad hlavou lítat drobní žlutí kanárci, je mylná. Vybrat si to správné místo pro dovolenu není tak snadné, protože ostrovy nabízí pestrou směsici různorodých přírodních krás. kanarske-ostrovy

Romantika na Fuerteventura

Toužíte-li po absolutní romantice, doporučujeme ostrov Fuerteventura. Na návštěvníky zde čekají vyhřáté a téměř liduprázdné pláže s bělostným pískem. Pohled na laguny, které se tvoří v době odlivu, je vskutku dechberoucí.

Koupání a zábava na Gran Canarii

Chybu však neuděláte ani v případě, že se vydáte na ostrov Gran Canaria. Kromě úžasných pláží se chlubí také malou pouští Maspalomas a starobylým majákem, který je symbolem ostrova. Na své si však přijdou také milovníci klubů – v zábavním centru Kasbah v Playa del Ingles to žije až do rána.

Horská turistika na Tenerife

Za zmínku stojí také ostrov Tenerife, který je jako stvořený pro dobrodruhy a příznivce horské turistiky. Budete-li chtít, můžete si došlápnout na Pico del Teide. Pro výstup na nejvyšší španělskou horu budete potřebovat o povolení, nicméně jde o pouhou formalitu. Dovolená Tenerife ale není vhodná jen pro "drsňáky" - ti méně zdatní se na vrchol dostanou pomocí lanovky. Shrnuto a podtrženo, Kanárské ostrovy nabízí nevšední zážitky, na které budete vzpomínat ještě pěkně dlouho. Ať už si nakonec vyberete kterýkoliv ostrov, rozhodně nebudete litovat. Teploty jsou během hlavní sezóny příjemné, ale nikoliv extrémní, což ocení především maminky s dětmi a starší lidé.