Luxusní dovolená v Emirátech: Dopřejte si ji na míru

Trochu té exotiky si čas od času zaslouží každý. Nyní to platí dvojnásob, protože jsme prožili dlouhou dobu v absolutní nejistotě a stresu. Pandemie koronaviru však naštěstí ustupuje a cestování konečně svítá na lepší časy. Neměli byste to oslavit ve velkém stylu – dovolenou na míru v některé z exkluzivních destinací? Pokud bloumáte prstem po mapě, nechte si poradit od nás. Doporučujeme dovolenou v Dubaji, protože nikde jinde nezažijete takovou porci luxusu a kontrastů.

Nic není nemožné

Že jste si právě vzpomněli na reklamní slogan známé japonské automobilky? Stejným heslem by se měla identifikovat i Dubaj, protože v ní uzříte zajímavosti, vedle kterých vypadají atrakce v jiných světových velkoměstech jako chudí příbuzní. Mezi nejúžasnější věci, které můžete v na dovolené v Dubaji vidět, patří například nejvyšší budova světa Burj Kahlifa. Měří 828 metrů a ve skutečnosti je mnohem impozantnější než na fotografiích. Nachází se v srdci města a vyrazí vám dech. Pokračujeme dále. Ohromnou podívanou nabízí vodní fontána s řízenou choreografií. Opět jde o největší dílo svého druhu na světě a čistě „náhodou“ se nachází u paty mrakodrapu. Mezi další honosná veledíla patří Palm Jumeirah. Určitě jste o něm zaslechli, jedná se o ikonické umělé souostroví, které z ptačí perspektivy vypadá jako obrovská palma.

A to je teprve začátek. Nejrůznějších „nej“ je v Dubaji nespočet. Narazíte zde i na lyžařský areál, což by samo o sobě nebylo nic zvláštního… kdyby se nenacházel v poušti. Anebo klimatizované autobusové zastávky, nejhlubší bazén na světě – a v neposlední řadě Dubai Mall – nákupní centrum s největší plochou na světě.

Když do Dubaje, tak na míru

Vyrazit do tak nevšední destinace, jakou Dubaj bezesporu je, v rámci obyčejného zájezdu, by nebylo adekvátně okázalé. Mnohem více si ji užijete, když si připlatíte za dovolenou na míru. Třeba s cestovkou Monoi, která vytváří luxusní dovolené pro náročné klienty více než čtvrt století.

A kdyby vám náhodou nevyhovovala Dubaj, nebo byste si chtěli pobyt v Emirátech okořenit o další zážitky, zvažte dovolenou v Ras Al Khaimah.

Publikováno: 03. 10. 2021

Kategorie: Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl