Mladá Boleslav - město s bohatou historií

mlada-boleslavPokud se rádi touláte středočeským krajem, rozhodně byste neměli minout Mladou Boleslav. Statutární město leží zhruba 50 km severovýchodně od Prahy a v současné době je spojováno především s automobilkou Škoda. Historie Mladé Boleslavi se však začala psát mnohem dříve, přesněji ve druhé polovině 10. století, kdy zde Boleslav II. založil dřevěný hrad. O bohaté historii města se dozvíte více v Muzeu Mladoboleslavska, ve kterém je stálá expozice, ale také celá řada zajímavých výstav.

Kam v Mladé Boleslavi?

V Mladé Boleslavi je i několik dalších muzeí a výstavních prostorů (např. palác Templ z 15. století nebo budova Sbor českých bratří z 16. století), stejně jako množství pamětihodností, které stojí za shlédnutí. Příkladem budiž Mladoboleslavský hrad vybudovaný z původního hradiště, renesanční dvoukřídlová budova Staré radnice či Staroměstské náměstí lemované renezančními budovami. Ať už je však důvod vaší návštěvy jakýkoliv, poohlédněte se po útulném ubytování. Kdo ví, třeba se nakonec zdržíte na déle než jedno odpoledne.

Kde se ubytovat?

Možnosti ubytování jsou poměrně pestré, nicméně vysoký standard nabízí především hotel Mladá Boleslav – Sand Martin, který se nachází jen pět minut jízdy od centra města. A zhruba půl hodiny od jedinečných přírodních lokalit jako Český ráj, Kokořínsko, Krkonoše či Jizerské hory. Co by kamenem dohodil jsou také pamětihodnosti jako hrad Bezděz, zámek v Mnichově Hradišti a další. hotel-mlada-boleslav

Je libo perličková koupel nebo golf?

Hotel Mladá Boleslav nabízí čtyři druhy pokojů, z nichž některé disponují lázněmi a perličkovou koupelí. Interiéry jsou vkusné a dominují v nich přírodní materiály. V tomto duchu se ostatně nese celý interiér i exteriér hotelu. Všechny pokoje nabízí pohled na přilehlé golfové hřiště, na kterém si můžete zahrát i vy. Chcete-li si prohlédnout, jak to v hotelu vypadá, přečíst si o něm další informace a v případě zájmu rezervovat pobyt, pokračujte na www.hotelsandmartin.cz.