Slovensko pro Čechy – nadále bezpečné cestování

Bratislava (30. září 2021) – Cestovní ruch byl jedním z odvětví nejvíce postižených pandemií Covid-19, po více než roce od jejího začátku to ale vypadá, že státy, turistické oblasti i jednotlivé hotely dokázaly přijmout dostatek opatření pro bezpečné cestování a cestovní ruch je na vzestupu. Jednou ze zemí tradičně oblíbenou mezi českými dovolenkáři a cestovateli je i Slovensko. Pro vstup na Slovensko pozemní cestou je nyní potřeba vyplnit formulář eHranica a plně naočkovaným stačí pak už jen sledovat aktuální opatření pro jednotlivé okresy na stránkách Covid Automatu, aby mohli strávit na Slovensku co nejbezpečnější dovolenou.

Okolnosti a podmínky cestování se v posledních měsících velmi dynamicky měnily, nicméně věříme, že aktuální situace slovenského cestovního ruchu jsou zárukou bezpečně strávené dovolené pro naše hosty z České republiky. Situaci ve spolupráci s vládou a jednotlivými subjekty pečlivě monitorujeme, abychom zajistili pro turisty ničím nerušený pobyt,“ říká generální ředitel SLOVAKIA TRAVEL Václav Mika.

Slovensko je zemí s obrovským přírodním bohatstvím, a tak je podzim skvělým obdobím pro jeho objevování. „Ještě předtím, než krajinu pokryje sněhová pokrývka, mohou turisté projet stovky kilometrů turistických a cyklistických tras, hrady a zámky, památky UNESCO, muzea v přírodě jako například Múzeum oravskej dediny v Zuberci, liptovskú dedinu v Pribyline, skanzen Vychylovka nebo impozantní jeskyně v Demänovskej doline,“ zve ředitelka Krajské organizace cestovního ruchu Žilina Iveta Chabadová. Když se dny začnou ochlazovat, přijde vhod zahřátí v některých ze slovenských termálních lázní – z nejznámějších lze jmenovat například Piešťany, Rajecké a Turčianske Teplice nebo Lúčky, které se kromě jiného zaměřují taky na léčbu postcovidového syndromu a regeneraci buněk a tkaniv. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny aquaparky v Bešeňové nebo v Tatralandii a gastronomické zážitky ve slovenských regionech.

Generální ředitel SLOVAKIA TRAVEL Václav Mika dodává: „Na Slovensku můžou turisté trávit dovolenou a vychutnat si krásy podzimního Slovenska s celou rodinou. Ať už k nám zavítají poprvé nebo se budou už poněkolikáté vracet, vždy zde najdou mnoho míst, kde se jim bude líbit.“

Přestože třetí vlna pandemie prochází mnoha evropskými zeměmi, Slovensko je z pohledu ECDC stále nejbezpečnější ze sousedních zemí. Pokud je přijíždějící plně naočkovaný, nic nebrání tomu, aby po Slovensku cestoval bez omezení. Cestovatelé na Slovensko musí aktuálně vyplnit formulář eHranica a pokud využili leteckou dopravu, tak i formulář na webu slovenského Ministerstva dopravy. Povinná izolace se týká jen neočkovaných osob a lze ji ukončit negativním PCR testem nejdříve 5. den po příjezdu. Děti do 12 let formulář eHranica vyplňovat nemusí a jejich režim se po příjezdu shoduje s podmínkami vstupu rodičů.

Publikováno: 30. 09. 2021

Kategorie: Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl