Netradiční dovolená 2 x jinak

Nehodláte čekat, než se počasí umoudří a rozhodli jste se vyrazit za sluníčkem a novými zážitky hned teď? Máme pro vás 2 tipy na nezapomenutelnou dovolenou. Vydejte se s námi do Ekvádoru a na Maledivy!

Ekvádor aneb vzhůru do země Inků

Dobrodružná dovolená v Ekvádoru patří k zážitkům, které si budete pamatovat do konce života. Původní indiány v 15. století vytlačili Inkové a přestože se v rovníkové Americe příliš dlouho neohřáli (za sto let od jejich vpádu je na dlouhá tři století zotročili Španělé), zůstalo zde po nich spoustu artefaktů.

Ekvádor se pyšní unikátní atmosférou a to především díky různorodé krajině. Můžete se vydat na výlet do deštného pralesa, stoupat po vyhaslých sopkách v horském pásu And, nebo chytat bronz na sněhobílých plážích, které lemují západní pobřeží. Ať už dovolenou v Ekvádoru strávíte jakýmkoliv způsobem, rozhodně nezapomeňte na výlet po Galapágách. Budete-li mít štěstí, zahlédnete na nich obří suchozemské želvy a další živočišné druhy, které jinde neuvidíte.

Velké divy na Maledivách

Exotická dovolená na Maledivách sice není tak dobrodružná jako ta v Ekvádoru, nicméně je jen na vás, jak ji prožijete. Proslulé ostrovy v Jihovýchodní Asii patří mezi nejkrásnější místa na světě a není divu, že je jejich romantická atmosféra předurčila jako perfektní místo pro líbánky.

Chcete si vydatně odpočinout od civilizace? Usedněte na lehátko před svým bungalovem a kochejte se tyrkysovou hladinou oceánu. Nudíte se? Nasaďte si šnorchl a brýle a vydejte se ne průzkum podmořské hladiny. A co teprve soutěž v nočním rybolovu? Opravdu si myslíte, že na Maledivách nebudete mít co dělat? Vyplatí se je navštívit jen kvůli unikátnímu západu Slunce... Chcete se o Ekvádoru a Maledivách dozvědět více? Přečtěte si články na webu pro aktivní ženy www.zijiamiluji.cz!   Foto: sxc.hu