Ostrava – město, které se vám nakonec dostane pod kůži

Z hlediska historického členění se Česká republika skládá z Čech, Moravy… a jak je to třetí? Územím, na které se často (a neprávem) zapomíná, je Slezsko. Právě v něm se nachází statutární, krajské a univerzitní město, které mělo svého času přezdívku „ocelové srdce republiky“. Ty doby však dávno pominuly a dnešní podoba Ostrava se od té původní diametrálně liší. Proč byste ji měli alespoň jednou navštívit? Město, jehož historie spadá až do 13. století, je v mnoha směrech obdivuhodné. Míst, která stojí minimálně za povšimnutí, je v Ostravě a jejím přilehlém okolí nespočet. Vyjmenujme si ty nejatraktivnější. Určitě vás nepřekvapí, že souvisí s hornictvím, s nímž je region pevně svázán.

Landek

Malý kopec najdete ve slezské části Ostravy. Místní mu říkají Prajzska a jde o významné naleziště z doby lovců mamutů. V novověku se zde těžilo uhlí, což dodnes připomíná tandem Hornického muzea a venkovní expozice. Mimo jiné se můžete projít po naučné stezce, navštívit akvárium a amfitéatr.

Důl Michal

Tato „šachta“ fungovala až do roku 1994. Nyní je z dolu Michal unikátní muzeum. Chcete-li prožít autentický výlet do míst, která byla pro horníky druhým domovem, máte jedinečnou možnost tak učinit. Téměř nic se zde za více než čtvrt století nezměnilo.

Hotel Jan Maria

Z uhelného dolu do luxusního prostředí čtyřhvězdičkového hotelu Ostrava? Jan Maria není obyčejné ubytovací zařízení, ale komplex pro náročné hosty. Nachází se v místě bývalé šachty a díky „strategické poloze“ ho spousta návštěvníků Moravskoslezského kraje hodnotí jako vůbec nejlepší volbu. Jeho nedílnou součástí je vyhlášená restaurace Ostrava, ve které se vaří z kvalitních regionálních potravin. A to není zdaleka vše. V hotelu Jan Maria je také sport&wellness zóna. Fitness centrum, sauna i vířivka Ostrava vám poskytnou patřičný relax po náročných toulkách po „razovitém kraji“. Možnost rezervace a pobytové balíčky najdete na www.jan-maria.cz.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Dovolená v ČR | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: jak vybrat boty na snowboard