Relax s léčebnými účinky, to je populární thajská masáž. Už jste ji vyzkoušeli?

Není představování thajské masáže zbytečnou ztrátu času? O co jde, ví přece každý. Člověk přijde do salonu, kde se ho ujme jedna či více šikovných slečen. A každému se okamžitě vyjeví scéna, kdy se subtilní masérka prochází po zádech klienta. Dobrá, ale co ještě víme o thajské masáži? Uvedené představy vůbec nevypovídají o skutečných zdravotních benefitech ani o průběhu těchto unikátních a léty ověřeným technik. Přečtěte si fakta, která by vás měla zajímat! S thajskou masáží se setkáváme pod různými názvy. Snoubí prvky akupresury a jogy, a proto se ji často přezdívá „aplikovaná hatha jóga“. Marketingový název, který se ujal v posledních letech, je „jóga pro líné“. Anebo „jógová masáž“ – tento termín popisuje umění thajské masáže obraznou formou. Ale ať už se s tradiční masáží setkáte pod jakýmkoliv názvem, vždy si z ní odnesete unikátní – až meditační – zážitek. Kvalitně provedená masáž má odpočinkový charakter a rozhodně by neměla masírovaného vyčerpat.

Jak thajská masáž probíhá a jak dlouho trvá?

Masér se během své práce soustředí na perfektní sladění pohybů a snaží se odstranit blokády v energetických drahách masáží správných tlakových bodů. Začíná se v uvolněné poloze na zádech a prací na přední části těla. Co je pro thajskou masáž typické, je kompletní zapojení těla maséra – ten používá také lokty a chodidla, ovšem nikdy ne násilně. Vyvrcholením sestavy jsou velké jógové asány, kterých by (netrénovaný) člověk sám nedosáhl. Thajské masáže jsou o poznání delší než běžné čtvrt až půlhodinové masáže. Minimální délka je cca 90 minut a zkušený masér zvládne kompletní sestavu za 3 hodiny. Masírovaný se během masáže ocitá v naprostém uvolnění a ztrácí pojem o čase. Samozřejmě máme na mysli original Thai Massage, tedy původní thajskou masáž se všemi jejími charakteristickými znaky.

V čem je thajská masáž prospěšná?

Léčebné účinky pohybového systému (typicky bolesti zad a svalů) rozhodně nejsou jediným zdravotním přínosem – thajská masáž je spolehlivým řešením bolesti hlavy, ale také celkového vyčerpání organismu, stresových poruch a psychosomatických potíží. Pro koho naopak vhodná není, jsou lidé s onemocněním křečových žil, pacienti s osteoporózovu nebo čerstvými poúrazovými stavy. Na tradiční thajské masáže Praha si můžete zajít do některého ze salonů Lanna K – ve všech pracují rodilé thajské masérky s letitými zkušenostmi.

Publikováno: 15. 08. 2021

Kategorie: Relaxace | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl