Několik pádných argumentů, proč pravidelně jezdit k moři

Proč k mořiLyže a snowboardy spočívají ve sklepě a ještě nějakou dobu tam pobudou. Naopak vytahujeme šnorchly, ploutve a vybíráme nové plavky, ve kterých budeme na pláži nepřehlédnutelní. I vy jistě plánujete dovolenou u moře, která k létu neodmyslitelně patří. Tedy alespoň pro drtivou většinu Čechů, kteří se s nástupem teplých měsíců na pár týdnů rozprchnou do zahraničí. Ostatně proč ne, všude dobře, v cizině nejlépe. Ale proč nás to vlastně k moři tak táhne? Zřejmě si podvědomě uvědomuje, jaké pozitivní účinky na náš organismus pobyt v přímořském letovisku má. Ty nejdůležitější důvody jsme pro vás dali dohromady. Přečtěte si, proč je tak důležité jezdit k moři a utvrdíte se v tom, že jste letošní dovolenou naplánovali správně.

Dovolená u moře vydá za deset lázeňských pobytů

Během roku jsme vystaveni obrovskému množství stresových faktorů, které se výrazně podepisují na naší psychické i fyzické kondici. Dovolená u moře náš organismus dostane do ztracené rovnováhy a to hned ve všech směrech. Prostředí přímořské destinace působí doslova jako lék. Rozpálený písek, osvěžující mořská voda a čerstvý vzduch, to je jen malý výčet ingrediencí, ze kterých příroda namíchá regenerační koktejl. Pláž je ideální místo pro meditaci a i vám dá zapomenout na všední starosti. Koupel v mořské vodě je kvůli bohatému množství minerálů a dalších potřebných látek prospěšný pro krevní oběh a látkovou výměnu. Mořské národy se v průměru dožívají vyššího věku než lidé ve vnitrozemí – a vděčí za to právě moři. Pobyt u moře prospěje nejen vaší duši, ale také tělu. Budete konzumovat lehčí stravu a ani si neuvědomíte, že jste za týden zhubli o dva nebo tři kila. Procházka po oblázkové pláži bez bot je zase přirozenou akupresurou, kterou si můžete dopřát zcela zdarma.

U moře se daří lásce

Výčet benefitů, které vám žádná jiná varianta dovolené nenabídne, je mnohem obsáhlejší, ale vy sami moc dobře víte, proč k moři jezdíte. Možná v baru u pláže natrefíte na letní romanci, nebo dokonce osudovou lásku. V uvolněné atmosféře je seznamování mnohem jednodušší... Anebo se naopak utvrdíte v tom, že jste si správně vybrali svého partnera, protože je to právě společně strávená dovolená, na které se ukáže, jestli si navzájem nepolezete na nervy. Tak co vy na to, vyrazíte letos k moři? A kam to bude? Vyberte si dovolenou podle svého gusta a užijte si ji plnými doušky!