Léto u přehrady? Hurá k Lipnu!

Léto se nezadržitelně blíží a s ním i čas vytoužených dovolených. Dnes však necháme exotiku exotikou a naopak zůstaneme doma. Tedy v tuzemsku – vydejte se s námi na výlet k lipenské přehradě, která má během letních měsíců rozhodně co nabídnout. Pokud vás již omrzelo moře, pyramidy, starobylé chrámy a rádi byste letos dali přednost typicky české dovolené v bezprostřední blízkosti přírody, zbystřete všechny smysly. Lipno patří k tomu nejlepšímu, co v českých luzích a hájích najdete.

Čtyřhvězdičková pohoda v hotelu Orsino

Do centra naší pozornosti se dostalo městečko Horní Planá, které leží na okraji Lipna. Horní Planou jsme si nevybrali náhodou, ale především kvůli přítomnosti známého čtyřhvězdičkového hotelu Orsino. Moderní ubytování, wellnes Lipno a restaurace s vybranými pochutinami zážitky z vaší dovolené maximálně umocní. Ubytovat se můžete v některé z třiceti luxusních a vkusně zařízených pokojů, mezi kterými nechybí ani jeden bezbariérový. Okouzlující je i bezprostřední okolí hotelu. Majestátní horské scenérie vás utvrdí v tom, že hotel Lipno byla správná volba.

 V okolí lipnské přehrady se nudit nebudete

Předpokládáme, že nebudete chtít trávit všechen čas v hotelovém areálu (ale i to je vzhledem k množství aktivit možné) a vydáte se na průzkum okolí. Milovníci vodních sportů zde mohou provozovat windsurfing, yachting, případně si jen v klidu zarybařit. Nedáte-li ani ránu bez kola nebo bruslí, potěší váš přítomnost mnoha cyklostezek a udržovaných cest, které jsou k cykloturistice nebo jízdě na in-lajnech jako stvořené.

V Horní Plané nechybí ani tři golfové kluby a spousta adrenalinových atrakcí. Paintball, bobová dráha, motokáry a lanové centrum přivítá s otevřenou náručí především mladší generace. Doporučujeme i návštěvu místního ranče, který nabízí relaxační projížďky na koních.

Výlet do Rakouska

A pokud přeci jen zatoužíte po výletu do zahraničí, vydejte se na nedaleký Hochficht. Zatímco v zimě je rakouský skiareál plný lyžařů, v létě patří k nejklidnějším místům, kde můžete vypnout a dobít baterky. Z rozhleden Moldaublick a Alpenblick uvidíte hotel Orsino a celé Lipno jako na dlani...

Publikováno: 16. 06. 2013

Kategorie: Dovolená v ČR | Relaxace

Autor: Adam Rýdl

Tagy: hochficht | hochficht v létě | hotel Orsino | lipno | lipno v létě