Poznejte luxus Marsa Alam

Dovolená v Egyptě se většinou nese ve znamení pyramid, Údolí králů a koupání ve Středozemním moři. To vše je však pouze jedna tvář populární severoafrické destinace, do které každoročně vyráží davy českých turistů. Méně z z nás ví, že se v Egyptě nachází i jiné oblasti, které rozhodně stojí za vidění. Pojďme se podívat na dovolenou v Egyptě z jiného úhlu. Vítejte v bývalé rybářské vesničce Marsa Alam, který se nachází na jihovýchodním pobřeží. Město u Rudého moře vděčí za svůj  rozkvět internacionálnímu letišti, které zde bylo otevřeno v roce 2001. Ptáte se, co je na Marsa Alam tak výjimečného?

Dovolená ve znamení luxusu

Marsa Alam se nachází v oblasti, kde je Rudé moře velmi bohaté na podmořský život. Milovníci mořské fauny neodolají potápění v tandemu žralok kladivounů a delfínu. Sportovci hledající špetku adrenalinu zase windsurfingu, pro který jsou zde, díky povětrnostním vlivům, ideální podmínky. V okolí Marsa Alam jsou k vidění i smaragdové doly a chrám Sethiho I v Khanaisu. Nebudeme však chodit kolem horké kaše, většina turistů nelétá do Marsa Alam kvůli výše uvedeným lákadlům, ale především za luxusem, který nabízí moderní hotely. Těch je v této oblasti požehnaně a my vám pomůžeme s výběrem.

Oblíbené luxusní hotely v Marsa Alam

Brayka Bay Resort je rozhlehlý hotelový resort, který se nachází v bezprostřední blízkosti písčité pláže u zálivu s pozvolným vstupem do moře. Dovolenou si zde užijí vyznavači potápění, ale i rodiny s dětmi či zamilované páry na líbánkách. Hotelový bazén, orientální kavárna, sauna, vířivka, podvodní gymnastika, to vše na vás čeká jedině v Brayka Bay Resort. Neméně špatně je na tom i oblíbený Oriental Bay Resort, který najdete naproti zátoce Jabal Al Rosal. I zde si přijdou na své potápěči a příznivci opalování. Pláž se totiž nachází pouhých 150 m od hotelu. Posledním adeptem, kterého stojí za to zmínit je i Three Corners Sea Beach Resort. Komfortní ubytování, celá řada volnočasových aktivit, ale i bezprostřední blízkost nádherné pláže. Cenově dostupné zájezdy do Marsa Alam najdete na cestolino.cz