Nejoblíbenější španělské ostrovy: "Kanáry" a Ibiza

Obsah článku:
  1. Kanárské ostrovy
  2. Ibiza
ibiza-2Španělsko patří mezi stálice na seznamu nejoblíbenějších evropských dovolenkových destinací. Západoevropská země nabízí pestrou směsici přírodních krás, historických památek a temperamentní kultury. V dnešním článku jsme se zaměřili na lokality, které se nachází mimo pevninskou část. Jak by se vám líbilo, strávit letošní dovolenou na ostrově? Mezi ty nejznámější bezesporu patří Kanárské ostrovy a Ibiza.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy označují autonomní společenství sedmi hlavních a několika menších ostrůvků sopečného původu. Nachází se zhruba sto kilometrů západně od pobřeží Západní Sahary a Maroka a jejich břehy omývá severní Atlantik. Zájezdy na Kanárské ostrovy jsou vhodné pro každého, kdo si chce užít nezapomenutelnou dovolenou. Nachází se zde pláže se světlým i černým pískem, palmové oázy, sopečná „měsíční“ krajina, vyprahlá poušť i hory. Každý z jednotlivých ostrovů nabízí unikátní atmosféru a na své si přijde opravdu každý. tenerife Romantikům doporučujeme liduprázdné pláže na ostrově Fuerteventura, milovníkům zábavy zase Gran Canarii, kde se nachází vyhlášené zábavní centrum Kasbah v Playa del Ingles. Na nejvyšší španělskou horu se zase dostanete na hornatém Tenerife. Vzhledem k rozmanitosti prostředí jsou ideální poznávací zájezdy na Kanárské ostrovy, v rámci kterých navštívíte dva nebo tři ostrovy.

Ibiza

Pro mladší generaci je Ibiza synonymem místa, kde se lidé baví od soumraku do úsvitu. A skutečně je to tak. Na ostrově, který se nachází 80 km jihozápadně od Mallorky a 90 až 150 km jihovýchodně od španělské pevniny, probíhá mnoho festivalů elektronické a taneční hudby. Ale to není ani zdaleka vše – dovolená Ibiza nemusí být jen o zábavě. Ostrov nabízí nádherné písečné pláže obklopené piniovými a borovými háji. Za zmínku stojí také skvělé podmínky pro potápění, šnorchlování a provozování spousty dalších vodních sportů. ibiza Tip: Ať už bude vaše letošní dovolená Španělsko v rytmu zábavy, romantiky nebo dobrodružství, poohlédněte se po levných zájezdech na www.cestolino.cz.