Jak by mohla vypadat vaše dovolená v Bulharsku 2014?

Dovolená v Bulharsku 2014Dovolená v Bulharsku je opět v módě a k Černému moři každoročně míří desítky tisíc českých turistů. Země, která během socialistické éry platila za jednu z mála přímořských destinací, kam se mohli našinci podívat, se dere na pomyslnou špici žebříčku nejoblíbenějších míst na dovolenou a má toho hodně co nabídnout. Proč byste měli o Bulharsku uvažovat i vy? Připravili jsme pro vás několik zaručených tipů!

Proslulé Zlaté písky

Bulharsko je synonymem pro pláže, které vypadají jako zalité zlatem a není divu, že jedno z nejznámějších letovisek nese název Zlaté písky. Teplé moře, všudypřítomná vůně lánů růží, ale také mohutný podzemní vodopád nebo jedno vyhlášená golfová hřiště. A to je teprve začátek. Dovolená v Bulharsku může mít mnoho podob a lenošení na pláži je jen jednou z variant. Zmíněné Zlaté písky patří k tomu nejluxusnějšímu, na co v Bulharsku natrefíte. A až vás omrzí koupání a opalování na vyhřátém zlatém podkladu, můžete zamířit do některého z mnoha vyhlášených podniků či diskoték. Nefalšovaný přepych vám ale nabídne až hotel Imperial, který byl svého času populární mezi politickými špičkami. A nezapomeňte ani na Aquapark Aquapolis v maurském stylu nebo navazující přírodní rezervaci.

Luxusní Albena

Milovníci kultury si nesmí nechat ujít návštěvu Nesebaru, více než tři tisíce let starého antického města, které patří ke Světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Pro příznivce vodních sportů jako je windsurfing nebo plachtění je ideální oblast letoviska Albena. Pečlivě upravená zeleň, mělké moře a až přes sto metrů široké pláže (které patří mezi nejhezčí pláže Bulharska) patří k tomu nejlepšímu, co v Bulharsku najdete, ale budete se muset smířit s poněkud vyššími cenami. Albena je zkrátka vyšší liga a s oblibou zde tráví čas movitá mezinárodní klientela. VarnaMezi další místa, která byste při návštěvě Bulharska určitě neměli minout, patří romantický Balčík, který je odjakživa inspirací pro umělce a na své si přijdou i plážoví povaleči a ti, kteří touží nasát špetku balkánské historie. Nejživější je naopak Varna, která patři k nejkosmopolitnějším místům na pobřeží Černého moře. Ve Varně na vás čeká komplex římských lázní, akvárium, delfinárium, Námořní muzeum a samozřejmě spousta diskoték a barů.

Levná dovolená v Bulharsku? Zkuste Primorsko

Do Bulharska se můžete vydat i s velmi omezeným rozpočtem a to aniž byste museli dělat jakékoliv kompromisy. Mezi nejlevnější bulharské destinace patří Primorsko, která vás vyjde opravdu velmi levně. Znáte snad jiné místo, která vám za pár tisíc korun nabídne krásné pláže a spoustu kulturního vyžití?