Letní dovolená bez opruzenin

Čas dovolených klepe na dveře. Připravujeme potřebné a snažíme se sbalit tak, aby nám nic nechybělo a abychom byli připraveni na co nejvíce situací. Pokud se chystáme spíše na zážitkovou dovolenou a plánujeme strávit více času na nohou než poleháváním na pláži, měli bychom mít na paměti, že nám mohou pobyt znepříjemnit opruzeniny. Že jste o nich nikdy neslyšeli a nemáte s nimi zkušenost? Řekneme vám o nich v našem článku a poradíme, jak jim předejít.

Co jsou opruzeniny?

Opruzeniny jsou červené skvrny, které nepříjemně pálí a jsou citlivé na dotek. Vznikají nejčastěji právě v letním období, v době, kdy se naše pokožka potí. Potem jsou z těla vylučovány kyseliny a další látky, které v případě, kdy se tře pokožka o sebe, dráždí tato místa a vznikne opruzenina. Nejčastěji se vyskytuje v podpaží, v oblasti konečníku, známá je také opruzenina třísel nebo pod prsy.

Opruzeninám lze předcházet

I přes to, že se chystáte na delší výlety v teplém počasí, nemusíte se opruzenin bát, jestliže budete vědět, jak jim předejít. Řešením je krém na opruzeniny Dermaguard. Je vyrobený a vyvinutý tak, aby neobsahoval žádné látky, které dráždí pokožku. Místo toho vytváří ochrannou bariéru. Tento ochranný štít zabraňuje látkám, které jsou vyloučeny potem, dráždit kůži a tím i předchází vzniku opruzenin.

Pokud se vám přece jen stane, že jste se s opruzeninou nikdy nesetkali a najednou pozorujete příznaky jejího vzniku, omyjte pokožku v prvé řadě vlažnou vodou. Nechejte ji samovolně oschnout, nebo ji velmi jemně osušte čistým suchým ručníkem či fénem s vlažným vzduchem. Na pokožku netlačte ani ji nedřete. Po osušení natřete opruzeninu krémem, dbejte na to, aby bylo postižené místo hydratované a zabezpečte mu prodyšnost. Opruzenina není nijak závažné onemocnění, pokud víte, jak jej léčit, zmizí do několika dní. V opačném případě je nutné navštívit dermatologa nebo praktického lékaře.

Publikováno: 26. 05. 2022

Kategorie: Zajímá vás | Zážitky a dárky

Autor: Adam Rýdl