Chorvatsko 2024: Moře, slunce a nezapomenutelné zážitky

Chorvatsko, sluncem zalitá země na pobřeží Jaderského moře, je pro Čechy již tradiční destinací pro letní dovolenou. A není divu. Nabízí azurové moře, malebné pláže, historická města i malebné vesničky, chutnou gastronomii a pohostinné lidi.

Moře a pláže pro každého

Ať už preferujete rušná letoviska s bohatou nabídkou aktivit, klidné zátoky skryté v borovicových lesích nebo oblázkové pláže ideální pro děti, v Chorvatsku si každý najde to své. Mezi nejznámější pláže patří Zlatni Rat na ostrově Brač, Banje v Dubrovníku, Proizd na ostrově Korčula a Sakarun na ostrově Dugi Otok.

Pokud se chcete ubytovat levně - a přitom komfortně, vsaďte na apartmány v Chorvatsku last minute.

Za poznáním historie a kultury

Chorvatsko se pyšní bohatou historií a kulturou, která se odráží v malebných starobylých městech a vesničkách. Navštivte Dubrovník s jeho impozantními hradbami, Diokleciánův palác ve Splitu, pulzující Split, historické centrum Zadaru s unikátním Mořským varhanem a Pozdravem Slunci nebo malebnou Rovinj na Istrii.

Gastronomické potěšení

Chorvatská kuchyně je pestrá a chutná. Vychutnejte si čerstvé mořské plody, grilované maso, lahodný olivový olej, aromatické bylinky a výborná vína. Nezapomeňte ochutnat tradiční speciality jako je pašticada, dalmatský guláš, pljeskavica a rafaelo.

Aktivity pro celou rodinu

Chorvatsko nabízí širokou škálu aktivit pro celou rodinu. Od vodních sportů jako je potápění, šnorchlování, plavání a windsurfing, přes cykloturistiku a pěší turistiku, až po adrenalinové sporty jako je rafting, horolezectví a paragliding.

Nezapomenutelná dovolená

Chorvatsko je ideální destinací pro dovolenou plnou relaxace, zábavy a poznání. Ať už se chystáte na rodinnou dovolenou, romantický pobyt nebo dobrodružnou cestu, Chorvatsko vás zaručeně okouzlí.

Tipy na cestu

  • Do Chorvatska se nejlépe dostanete autem, autobusem nebo letadlem.
  • Cestovat do Chorvatska je ideální v období od května do září.
  • Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění.
  • Měnou Chorvatska je kuna.
  • V Chorvatsku se domluvíte česky, německy a anglicky.
  • Kompletní nabídku ubytování najdete na prověřeném portálu Hrvatska.net.

Chorvatsko čeká! Nechte se okouzlit krásou této země a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Publikováno: 24. 02. 2024

Kategorie: Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl