Co budete potřebovat, když si přivezete psa z útulku?

Když si adoptujete psa z útulku, berete na sebe velkou zodpovědnost a měli byste se ujistit, že jste schopni psovi zajistit vhodné podmínky pro život. Především by s novým přírůstkem do rodiny měli souhlasit všichni členové rodiny. Pokud máte zahradu, musíte ji zabezpečit tak, aby zvíře nemohlo utéct. Zvířata z útulků jsou obvykle očkovaná, odčervená a ve většině případů i kastrovaná. Pokud máte malé děti, vyberte zvíře s vyrovnanou povahou.

Zvykání na nový domov

Váš domov je pro psa zpočátku neznámým prostředím, a proto potřebuje dostatek času, aby si na něj zvykl. Buďte trpěliví. Někdy se mohou vyskytnout problémy, jako je nadměrné štěkání nebo kousání nábytku. Ale i ty lze často s trochou trpělivosti snadno vyřešit. Aby vše proběhlo hladce, je důležité se na příchod nového psa domů dobře připravit. Pořiďte mu základní vybavení.

Co budete potřebovat pro psa z útulku?

V první řadě byste se měli poohlédnout po kvalitní psí boudě. Vybírejte ji tak, aby psovi velikostně vyhovovala a měl šanci v ní zároveň udržet dostatek tepla. Budete-li mít štěstí, je možné, že se vám podaří sehnat boudu pro psa s dopravou zdarma. Kromě psí boudy budete potřebovat také obojek a vodítko, misky na jídlo a vodu, vhodné krmivo, pelíšek nebo deku, hračky a psí šampon.

Psa z útulku vybírejte důkladně

Pokud budete mít vše připraveno ještě předtím, než si nového psa přivedete domů, pomůže mu to cítit se v novém prostředí lépe. Výběru psa z útulku věnujte dostatek času a předtím, než se k němu zavážete, se ujistěte, že se do vaší rodiny a domova hodí.

Co si uvědomit, než si psa přivedete domů?

I přestože vy se ve svém domově vyznáte, pro psa může být velkou neznámou. Psi jsou zvykoví tvorové a mají rádi svou rutinu. Dejte proto novému psovi čas na přizpůsobení se chodu vaší domácnosti i na poznání všech prostor vašeho bytu nebo domu a zahrady. Když si nového psa poprvé přivedete domů, dejte mu čas, aby mohl prozkoumat nové prostředí a zvyknout si na pachy, zvuky a pohledy nového domova. Ještě předtím, než začnete přemýšlet nad tím, jak naučit psa aport, ho pomalu seznamujte se členy rodiny a ostatními domácími zvířaty. Nechte ho, aby se k lidem a zvířatům přibližoval svým vlastním tempem. A především buďte trpěliví.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Zábava a volný čas | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl