5 důvodů proč na dovolenou do Řecka

Řecko patří ke nejoblíbenějším turistickým destinacím a nabízí pestrou směsici rozmanité kultury, bohaté historie a překrásné přírody. Na své si přijdou zájemci o poklidnou relaxaci i příznivci kultury. Chcete-li si užít perfektní dovolenou za dostupnou cenu, máte ji mít. Prozradíme vám základní informace, které byste o Řecku měli znát.

1. Řecko je v EU

Díky členství v Evropské unii Češi nepotřebují víza ani zvláštní povolení. Vystačíte si s pasem nebo občanským průkazem. Obejdete se dokonce i bez mezinárodního řidičského průkazu.

2. Nemusíte cestovat přes půl světa

Do Řecka se dostanete autem, autobusem i vlakem, nicméně nejrychlejší je cestování letadlem. Auto si pak můžete půjčit až na místě. Dopravní infrastruktura je velmi dobrá a cestování na vlastní pěst není nebezpečné.

3. Platí se eurem, ceny jsou přijatelné

V Řecku se platí eurem, které bez problémů vyměníte za koruny v bankách, směnárnách i v některých hotelích. Ceny jsou přijatelné a vesměs srovnatelné s našimi. Lokální potraviny (např. kvalitní olivový olej) zde seženete velmi levně.

4. Množství turistických atrakcí a krásná příroda

Řecko je plné historických pamětihodností a přírodních zajímavostí. V žádném případě nesmíte zapomenout na návštěvu Atén, kde se koncentruje zdaleka nejvíce památek. Ve výčtu proslulých turistických atrakcích najdete také slepencové skály Meteora v oblasti Thesálie a celé ostrovy Samos a Rhodos s bohatou historií. K příjemným zpestřením dovolené v Řecku patří plavba lodí mezi jednotlivými ostrovy či podél pobřeží, které je plné lagun, zálivů a skrytých pláží. Za pozornost stojí také čarokrásná jezera na severu země.

5. Vynikající kuchyně

Co se týče jídla, řecké kuchyni nelze nic vytknout. Je proslulá po celém světě a jejím základem jsou lehké pokrmy se zeleninou a olivovým olejem. K nejznámějším pokrmům patří gyros, řecký jogurt a salát tzatziky.