Dovolenou v Itálii si zamiluje každý. Do kterých lokalit vyrazit?

Ještě stále nemáte vybranou dovolenou? Vydejte se do Itálie. Užijte si krásné pláže a moře, vychutnejte si výbornou italskou kávu a dobře uvařené italské jídlo. V článku najdete tipy na nejlepší destinace. Na jihovýchodě ostrova se nachází Kalábrie. Moře na jejím pobřeží je průzračně čistá. Nádhernou přírodu dotváří Kalábrijské Apeniny. Tropea v Kalábrii je nejnavštěvovanější město. Pochází z řecko-normanské doby, o čemž svědčí četné dochované památky. Turistům nabízí bohaté vyžití: restaurace, zábavní podniky nebo třeba aquapark. Kalébrie Itálie je ideální destinace pro turisty, kterým nestačí jen polehávat na sluníčku. Severněji najdete oblast Gargano. I ta se pyšní křišťálovým mořem a čistými plážemi. Pobřeží je vápencovité, vlivem vody a větru zajímavě vytvarované. Rozprostírá se zde národní park Foresta Umra. Jeho rozloha je 11 000 ha. Na území Gargano Itálie leží město Monte Sant´Angelo. To je známo jako místo, kde se ve 4. století zjevil samotný Archanděl Michael.

Italské Gargano je zkrátka kouzelné!

Zajímá vás spíše nějaká bližší destinace, ať nemusíte dlouho cestovat? Pak je pro vás ideální Veneto Itálie, v češtině známé spíše jako Benátsko. Benátky jsou nádherné město, jestli se ale nechcete cpát s turisty, vyrazte raději do šedesát kilometrů vzdáleného letoviska jménem Rosolina Mare. Můžete si zde vychutnat vyjížďky lagunami. Za návštěvu stojí také Veneto Caorle, historický přístav vystavěný v románském stylu. Ubytovat se můžete ve Veneto Proto San Margherita, komplexu řadových vilek. Nacházejí se pouhých 300 metrů od pláže. K dispozici je kuchyňský kout, terasa zahrádka i televize.

Nekonečné slunění a dovádění v moři, to je pobřežní oblast Caorle.

Specialistou na perfektní dovolenou v Itálii je Válek tour. V nabídce jsou zájezdy autobusem i letadlem. Možná je také organizace svatby přímo v Itálii. Kromě letního opalování u moře nabízí také zimní zájezdy pro lyžaře. Každý si vybere.

Publikováno: 28. 07. 2019

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zážitky a dárky

Autor: Adam Rýdl

Tagy: let balonem | seskok padákem