Let balonem a skok padákem: Letecké zážitky, na které nezapomenete

Obsah článku:
  1. Let balonem
  2. Seskok padákem
Toužíte po nevšedním zážitku, který se vám vryje pod kůži? Hledáte originální dárek pro své blízké? Anebo jen chcete strávit romantické chvilky plné adrenalinu s někým, koho milujete? Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, budou se vám líbit následující dva tipy.

Let balonem

Představte si, jak pozorujete krajinu z koše balonu... A je to vůbec bezpečné? Samozřejmě! Balony jsou pravidelně důkladně prověřovány, a navíc mohou létat jen za velmi přísných meteorologických podmínek. Do vzduchu se rozhodně nedostanete za bouřky, deště, sněžení ani silného větru. Nesmíte být smutní, když let nevyjde napoprvé ve smluveném termínu, to je pro lety balonem naprosto běžná praxe. O letu rozhoduje množství faktorů a prioritou provozovatelů je, aby byl naprosto bezpečný. O bezpečnost během letu se stará zkušený pilot balonu. A jen tak mimochodem, v balonu nefouká a je tam trochu tepleji než na zemi. Po celou dobu letu můžete fotit i točit.

Seskok padákem

Pokud na let balonem pohlížíte jako na adrenalinovou záležitost, co teprve na seskok padákem? Přesto můžete být v klidu. Navzdory tomu, že se vrhnete dolů z výšky kolem čtyř kilometrů, a to rychlostí kolem dvou set kilometrů za hodinu, jde o bezpečnou aktivitu. V rámci tandemového seskoku se o vaše bezpečí postará zkušený instruktor se stovkami seskoků. Po nezbytné instruktáži a nácviku následuje cca čtvrthodinové stoupání, padesátisekundový volný pád a několikaminutový let na otevřeném padáku. A budete-li chtít, váš seskok natočí vzdušný kameraman, který vám zanedlouho po seskoku přinese profesionálně sestříhané DVD. Tak co vy na to? Dáte si let balonem, nebo seskok padákem? Nemůžete-li se rozhodnout, dopřejte si obojí. Největší nabídku leteckých zážitků najdete na www.leteckezazitky.cz.

Publikováno: 23. 06. 2017

Kategorie: Dovolená v ČR | Zážitky a dárky

Autor: Adam Rýdl

Tagy: hotel cade písek | let balonem | seskok padákem