Do Rakouska za skvělým lyžováním a úžasnou relaxací v termálech

Už jste přemýšleli nad tím, jak letos strávíte zimu? Ať už patříte mezi milovníky lyžování, nebo jen toužíte po odpočinku v termálních lázních, nemusíte za zážitky nikam daleko. V Rakousku si užijete obojí, a to více než dosyta.

Lyžování na ledovci

Lyžování na ledovci Rakousko patří k nezapomenutelným zážitkům. Po celý rok můžete zavítat například do vyhlášené oblasti Kitzsteinhorn – Kaprun, která je poseta širokými svahy a perfektními sjezdovkami. Na své si přijdou také příznivci snowboardingu a freeridu. V horní stanici Kitzsteinhornu můžete ve výšce 3 029 metrů obdivovat impozantní výhledy na krajinu (včetně nejvyšší rakouské hory Glossglockner), a to i v případě, že nepatříte mezi zkušené alpinisty. Jedná se o celoročně dosažitelný bod. Za zmínku však stojí také ledovec Pitztal s 90 km sjezdových tratí a skvělými podmínkami pro snowboardisty a rodiny, vyhlášený ledovec Ötztal či ledovec Stubai, kde si lze na 55 km sjezdovek zalyžovat i během léta. A samozřejmě Hintertux s největší evropskou half pipe. Na lyžování v Rakousku je nejlepší, že si na své přijdou začátečníci, zkušenější lyžaři i profesionální sportovci. Lyžařská střediska patří k nejlépe zařízeným na světě a nabízí široké spektrum volnočasových aktivit. Jejich součástí jsou také nákupní centra, krytá sportoviště a další atrakce.

Termální lázně

Po celý rok, tedy nejen v zimě, můžete do Rakouska zavítat z důvodu ozdravného pobytu v termálních lázních. K nejznámějším termálům patří léčivý pramen Laa Thermal Nord I v lázních Therme Laa, vodní svět Tauern Spa Kaprun na úpatí ledovce Kitzsteinhorn, termální lázně Loipersdorf, Bad Blumau, St. Martin – Burgenland, Bad Kleinkirchheim, Längenfeld, Bad Hofgastei a Bad Gastein. Termály Rakousko obvykle umožňují spoustu dalších aktivit nejen odpočinkového charakteru. Specialistou na termální lázně Rakousko a lyžování Rakousko je zavedená cestovní kancelář Traveller s.r.o. Podrobné informace o zmíněných ledovcích a lázeňských lokalitách najdete na www.traveler.cz.