Exotika na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovyNěkdo si pod perfektní dovolenou představí slunění na pláži v Chorvatku, jiný zase ve stínu majestátních stromů někde v hlubokém tatranském hvozdu. Ve skrytu duše ale každý z nás alespoň někdy zatouží po něčem, co se od běžné dovolené tak trochu liší. Tím máme na mysli exotiku v jejím pravém smyslu. Takovou, kterou nabízí ostrovy v Karibiku a jihovýchodní Asii. Jenomže né každý má dost odvahy (a peněz) na to, aby se vydal na druhý konec světa. Řešení je přitom takřka na dosah ruky – Kanárské ostrovy vám zřejmě představovat nemusíme... Kanárské ostrovy jsou autonomní součástí Španělska a tvoří je sedm hlavních a několik menších ostrovů. Vždy byly synonymem dovolené, která je od standardů na míle daleko a to samé o souostroví platí i dnes. Stále je o jednu z nejatraktivnějších destinací, která nabízí nefalšovanou exotiku. Nás dělí od překrásných ostrovů zhruba 4,5 hodin letu a to už stojí za zvážení, nebo ne?

Vyberte si ostrov, který vám nabídne to, co opravdu chcete

Dovolená na KanárechDovolená na Kanárských ostrovech je, s ohledem na jejich rozmanitost, vhodná pro každého. Toužíte-li po romantických večerech na sněhobílých plážích, kde vás bude „rušit“ jen šumění moře, vydejte se na ostrov Fuerteventura. Pro líbánky nebo oslavu výročí je jako stvořený, rozhodně nebudete litovat. Další oblíbenou zastávkou je zřejmě neznámější ostrov Gran Canaria. I ten nabízí krásné pláže, ale také malou poušť Maspalomas, která evokuje prostředí afrických zemí. Mimo jiné jde o centrum zábavy, především pak v Kasbah v Playa del Ingles. Nekonečné večírky a diskotéky jsou ideální místem pro ty, kteří si chtějí na dovolené pořádně „zapařit“. Kouzelné pláže, poušť, zábava... Stále vám to nestačí a rádi byste se pořádně zapotili? Pak budete muset na ostrov Tenerife, na kterém se nachází Pico del Teide. Nic vám to neříká? Jde o nejvyšší španělskou horu, která přímo vybízí k tomu, abyste s ní poměřili síly. A až vám dojdou, jednoduše se necháte na vrchol dopravit lanovkou...

Na Kanárské ostrovy se dostanete levně!

O Kanárských ostrovech bychom mohli vyprávět ještě velmi dlouho, ale ani tisíce dalších slov nevyjádří jejich krásu. Díky agentuře AIRSTOP.cz se můžete na „Kanáry“ podívat mnohem levněji, než s klasickou cestovkou. Sbalte si jen to nejnutnější a zkuste, jak chutná dovolená na exotickém souostroví!