Nepodceňujte cestovní pojištění

Pomalu, ale jistě se blíží čas dovolených a je docela pravděpodobné, že balíte kufry i vy. A kam to bude letos? Pojedete na Šumavu, do Alp, nebo snad někam do dalekého orientu? Ať už si sami, s rodinkou nebo partou přátel vyrazíte kamkoliv, neměli byste zapomenout na dobré cestovní pojištění. Mnoho lidí cestovní pojištění podceňuje a pak se nestačí divit, když se jim v zahraničí něco stane. V posledních letech je trend spoléhat se na tuzemské pojištění, které by mělo platit v rámci celé EU. I to však nekryje veškeré výdaje plnění pojistných událostí a měli byste se proto více zajímat o plnohodnotné cestovní pojištění. Pojďme se spolu podívat na to, jak a kde se dá pojištění sjednat.

Pojistěte se a získejte jistotu

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a v dnešní době se opravdu nevyplatí nic riskovat. Cestovní pojištění je v porovnání s celkovou cenou dovolené jen zanedbatelnou položkou. Vždyť cena pojištění většinou nepřekročí padesát korun za den. Vždy se můžete rozhodnout, jaká bude výše pojistného plnění a na které aktivity se bude cestovní pojištění vázat. Hledáte-li nejlevnější cestovní pojištění, pomůže vám k tomu online kalkulačka. Vzhledem k tomu, že ušetříte maximálně několik korun za den, se však vyplatí spoléhat na dobré jméno pojišťovny a nerozhodovat se podle výsledné ceny. Pojištění lze sjednat na několik dní, ale také měsíců. Samozřejmostí jsou i pojištění pro opakované výjezdy. To pro případ, že do zahraničí jezdíte pravidelně a nechcete se neustále zatěžovat starostmi nad tím, zda máte sjednáno pojištění.

Sjednejte si cestovní pojištění online

Nemáte čas na to, abyste si sjednali pojištění na pobočce? Sjednejte si cestovní pojištění online. Drtivá většina pojišťoven nabízí velmi elegantní řešení v podobě online formuláře. Platbu pošlete prostřednictvím internetového bankovnictví a dál se nemusíte o nic víc starat. Kdykoliv se vám v cizině něco stane, stačí zavolat na bezplatnou linku asistenční služby a tam vám poradí, co máte dělat. Bez sjednaného cestovního pojištění se připravte na to, že i obyčejné zranění v podobě zlomené ruky vás může stát i několik desítek tisíc korun. Mít jistotu za necelých padesát korun za den se tedy opravdu vyplatí.

Publikováno: 17. 04. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: dovolená | pojištění | pojištění do zahraničí | pojištění na dovolenou | zájezdy