5 důvodů, proč vás dovolená v Bulharsku nadchne

Rádi byste ještě rychle vyrazili někam na dovolenou, než léto definitivně skončí, ale nenapadá vás žádná pěkná destinace? Nejezděte do Chorvatska, Itálie ani Řecka, tam přece tráví dovolenou skoro každý. Buďte originální a podívejte se do Bulharska. I když vás možná o této zemi ani nenapadlo uvažovat, je to krásný cíl pro vaši cestu.

Proč se podívat právě do Bulharska?

1. Nízké ceny

Dovolená je obvykle synonymum pro utrácení. I když se třeba snažíte šetřit, na cestách utratíte mnohem více, než byste za stejnou dobu utratili doma. To proto, že většina cizích zemí má vyšší ceny za ubytování, stravu i zábavu. V Bulharsku je to naopak. Ceny jsou mnohdy dokonce nižší než u nás. Dovolená v Bulharsku vaši peněženku nijak nepotrápí.

2. Čisté pláže a průzračné moře

Oblíbená letoviska u Jadranu jsou mnohdy znečištěná, protože je navštěvuje příliš mnoho turistů. Pláže i moře v Bulharsku jsou nádherně čisté.

3. Žádná velká nebezpečí

Nevyzpytatelné medúzy ani mořské ježky na bulharských plážích nepotkáte. A po žralocích ani památky.

4. Památky

Bulharsko se pyšní četnými památkami z doby Byzantské říše. Když se zrovna nebudete chtít opalovat, můžete bádat po historii.

5. Zvládnete se domluvit

Bulharština je slovanský jazyk. Historky ze života si s Bulharem v mateřštině sice nepopovídáte, ale základní komunikace se dá v pohodě zvládnout.

Vyrazit či nevyrazit s cestovní kanceláří?

Rozhodli jste se pro dovolenou v Bulharsku, ale nejste si jistí, zda chcete jet na vlastní pěst, nebo využijete služeb cestovní kanceláře? Objektivní odpověď neexistuje, záleží na vašich preferencích a také zkušenostech s cestováním. Dovolená s cestovní kanceláří je zase mnohem jednodušší. Pěkné zájezdy nejen do Bulharska nabízí CPA Travel. Vyhledávání je jednoduché – stačí zadat požadované datum a destinaci. Zvolený zájezd si jistě maximálně užijete.

Publikováno: 30. 08. 2019

Kategorie: Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl

Tagy: k moři s dětmi | u moře s dětmi