Hledáte důvody, proč začít jezdit na kole?

Přemýšlíte nad tím, jak si zlepšit kondici, ještě před tím, než se zima zeptá, co jste dělali v létě a na podzim? Začít běhat už asi nemá moc význam, díky počasí, pro začínající běžce je obtížné začínat, když je venku sychravé počasí. Raději začněte jezdit na kole! To se nemusíte učit, umíme to všichni odmalička a navíc s kolem můžete začít i s „gaučovou“ kondicí. Abyste mohli začít jezdit na kole, nepotřebujete specializovaná horská kola s pořizovací cenou přes sto tisíc korun. Stačí úplně obyčejné. Větší obnos budete muset investovat, pokud máte nějaké zdravotní omezení a čeká vás pořízení elektrokola. Elektrokolo je vhodnější pro ty, které trápí bolesti zad, artritida, problémy s koleny a další potíže s pohybovým aparátem.

Cyklistika buduje svaly a kondici

Cyklistika je nejoblíbenějším kardio cvičením, ale pomáhá budovat i svaly, zejména vydáváte-li se provětrat své horské kolo do kopců. Můžete si do kopce nechat přehozeno na obtížnější převod a uvidíte, jak se vám za pár týdnů začnou rýsovat stehenní a lýtkové svaly. S kondicí souvisí i rychlost metabolismu a díky cyklistice můžeme snadno zhubnout pár kilogramů. Čím více jste aktivní, tím lépe odoláváte nachlazení, i civilizačním nemocem.

Na kole nemusí jezdit pouze mladí

Pokud už máte pár křížků na krku, nemusíte se svého oblíbeného sportu vzdát. Stačí si pořídit kvalitní elektrokolo a nechat si do kopců pomoci motorkem. Elektrokola ocení i lidé, kteří mají potíže s pohybovým aparátem.

Cyklistika uvolňuje stres a napětí

Každodenní povinnosti jsou občas velmi vyčerpávající, ale když si vyrazíte na kole do přírody, alespoň na chvíli na ten kolotoč zapomenete. Sport vyplaví do vašeho těla endorfiny, dobrá nálada a pohyb na čerstvém vzduchu uvolní vaše stresem stažené svaly a vy se budete cítit lépe – jak fyzicky, tak i psychicky.

Publikováno: 13. 10. 2021

Kategorie: Relaxace | Zábava a volný čas

Autor: Adam Rýdl