Krokodýlí ZOO v Protivíně: Unikátní ZOO, kterou stojí za to navštívit

Krokodýlí ZOO Protivín je soukromá zoologická zahrada, kterou před lety založil současný majitel pan Miroslav Procházka. ZOO nyní chová více než 20 druhů krokodýlů, ale také jiné živočichy jako jsou například želvy nebo hadi. Součástí je zoologické muzeum, ve kterém nyní návštěvníci mohou vidět více než 1 200 exponátů. Krokodýlí ZOO v Protivíně vznikla na základě soukromého chovu současného majitele pana Miroslava Procházky, který první zkušenosti s chovem krokodýlů získal již ve svém mládí v rámci dětského kroužku ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, který v té době choval dva krokodýly.

Historie krokodýlí ZOO Protivín

V roce 1996 pan Procházka založil vlastní chov na soukromé farmě ve Chvalšinách a již v roce 2000 začal budovat vlastní ZOO. Krokodýlí ZOO v Protivíně byla otevřena v roce 2008 a již v té době vystavovala 21 jedinců a 18 druhů. V roce 2010 již mohli návštěvníci v ZOO vidět 60 jedinců a 21 druhů. Cílem zoologické zahrady v Protivíně je seznámit širokou veřejnost se všemi 23 druhy krokodýlů a zdejším zvířatům poskytnout ideální podmínky k rozmnožování.

Chovatelské úspěchy

Na jaře minulého roku se dokonce v protivínské krokodýlí ZOO podařil světový úspěch. Podařilo se zde totiž jako v první ZOO na světě mimo tropické pásmo odchovat mláďata gaviálů indických. Protivínské ZOO je však připisováno mnohem více chovatelských úspěchů. Jako první ZOO v Evropě totiž odchovala krokodýly kubánské a společně se zoologickou zahradou Kolín nad Rýnem odchovala prvního krokodýla filipínského v Evropě.

Program pro školy

Krokodýlí ZOO Protivín nabízí také zajímavý program pro školy s názvem Cesta do pravěku aneb pravěká ZOO. V rámci expozice návštěvníků mohou vidět zdejší líhně a mláďata, vejce, kostry různých živočichů atd. Více informací naleznete přímo na webu krokodylizoo.cz.

Publikováno: 27. 01. 2018

Kategorie: Zábava a volný čas | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: rusko víza | víza do ruska | krokodýlí farma