Zimní dovolená ve střední Evropě: Tipy na aktivity i destinace

Někdo čeká na léto, někdo to nevydrží a dopřává si skvělé cestovatelské zážitky po celý rok. A když se vám nechce za exotikou? Nevadí - zimní dovolená ve Střední Evropě je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí vyhnout chladu a zimnímu počasí ve své oblasti. Střední Evropa je oblast plná historie, kultury a samozřejmě i krásných přírodních scenérií.

Ve jménu relaxace i sportovního vyžití

Ale kam konkrétně se vydat? Volba dovolené závisí pouze na preferencích. Toužíte-li po relaxace v luxusním lázeňském prostředí, rezervujte si lázeňský pobyt v lázních v Maďarsku, Rakousku nebo České republice. Nádherná lázeňské města nabízejí vše od wellness a spa procedur až po sportovní aktivity a výlety do okolí. Dobrou volbou jsou hotely v Kraj Zala – jednom z nejoblíbenějších maďarských regionů.

Pro ty, kteří mají rádi zimní sporty, je Střední Evropa také znamenitou volbou. Mezi proslulé lyžařské oblasti patří horské regiony v Rakousku a Německu. Obě země mají širokou škálu lyžařských středisek a umožňují vše od sjezdového lyžování přes snowboarding až po jízdu na běžkách. Ubytování v Rakousku či Německu navíc nejsou tak drahá, jak jste si možná mysleli.

Nechce se vám za hranice? V Česku je v zimě taky hezky

Pokud toužíte po něčem trochu odlišném, můžete navštívit některou z českých přírodních rezervací. Například Šumava je nádherné místo, kde můžete najít klid a ticho a také obdivovat nádhernou krajinu s jezery, lesy a hory. České hory jsou v zimě vážně kouzelné a na dovolenku budete vzpomínat ještě dlouho.

Kromě toho, že si v Česku užijete nádhernou přírodu, můžete také objevovat místní zajímavosti a historické památky. Navštivte starobylé hrady a zámky a vychutnejte si úžasný pohled do historie. Mnohé jsou otevřeny celoročně a opět jde o zcela jiný zážitek než létě. Co třeba chlouba středních Čech – Karlštejn? Koukněte se na hotely Karlštejn a ubytujte se v bezprostřední blízkosti tvrzi.

Ať už si nakonec vyberete lázeňské procedury, zimní sporty, nebo „jen“ relaxaci, pobyt v zemích Střední Evropy je pro zimní dovolenou ideální volbou. Rezervujte si z pohodlí domova hotely a ubytování na Hotel.cz a vydejte se vstříc za netušenými zážitky co nejdřív.

Publikováno: 06. 01. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl