Ubytování Lednice aneb Za zážitky do lednicko-valtického areálu

Česko skýtá množství (mnohdy netušených) krás a mezi nejkouzelnější místa bezesporu patří Lednicko-valtický areál. Krajinný celek o rozloze cca 300 km² se nachází v okrese Břeclav a od roku 1996 je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Píše se o něm jako o nejrozsáhlejší evropské komponované krajině a možná má v tomto směru i světové prvenství. Společně s bojištěm bitvy u Slavkova byl v roce 1992 vyhlášen první krajinnou památkovou zónou v České republice. Co na vás v Lednicko-valtickém areálu čeká a kde najdete komfortní ubytování v samotném srdci vinohradů?

Apartmány Lednice

Krásy Lednicko-valtického areálu rozhodně nevstřebáte za jediný den. Raději si pro návštěvu vyhraďte několik dní, třeba celou dovolenou. Chybu určitě neuděláte, zažijete a poznáte opravdu hodně. A pokud si za svůj dočasný domov vyberete apartmány Lednice, nebudete litovat. Nachází se v centru areálu, všem ve velmi klidném prostředí nedotčeném turistickým ruchem. Ubytování Lednice je dobrou volbou také pro rodiny s dětmi. Každý ze tří samostatně stojících domů disponuje vybavením, díky kterému se budete cítit jako doma. Nechybí klimatizace, TV ani WiFi. Před domy se nachází posezení, pískoviště a hrací domek pro děti. Parkování je řešeno s ohledem na pohodlí hostů – přímo v areálu.

Lednicko-valtický areál

Oblast zahrnuje dvě lokality, které od sebe dělí cca 7 km. Jak v Lednicích, tak ve Valticích můžete obdivovat zámky, za pozornost však stojí především první zmíněný. Lednice jsou skutečnou perlou UNESCA a o nezaměnitelné genius loci se stará i přilehlá anglická krajinná zahrada. Mezi další „must visit“ památky patří romantický Janův hrad neboli Janohrad. Najdete ho na levém břehu Dyje, nedaleko od zámku Lednice. Budete-li chtít, dostanete se k němu i po vodě. Na seznam míst, která během toulek Lednicko-valtickým areálem navštívíte, si napište také starobylý triumfální oblouk Dianin chrám, 62 metrů vysoký minaret - rozhlednu v zahradách lednického zámku či kolonádu Reistna na malém kopci cca 1,6 km od rakouských hranic. Zajímavých míst a aktivit pro celou rodinu je v oblasti Lednicko-valtického areálu mnohem více. Přečtěte si o nich na ubytovanilednice.cz, kde najdete ceny ubytování a možnost online rezervace.

Publikováno: 23. 01. 2021

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl

Tagy: benátky | gargano | kalábrie | nejlepší místa v itálii | veneto