Zlepšete si náladu ve vinném sklípku

Pronásledují vás pracovní i osobní problémy a pomalu nevíte, kudy kam? Vezměte si na pár dní volno a „vypněte“. Vydejte se někam za zábavou, načerpejte novou energii a pořádně si odpočiňte. Pokud vás nenapadlo žádné místo, kde byste mohli svůj relaxační pobyt uskutečnit, vydejte se na Moravu. Ovšem ne směrem na sever, ale pěkně na jih. Jižní Morava je skutečně kouzelný kraj, který nabízí neskutečné množství využití. Nás však bude zajímat specifické odvětví, které je pro tento kraj typické a kvůli kterému na jihovýchod jezdí lidé z celé republiky. Hádáte-li, že bude řeč o víně, pak hádáte správně. Zavedeme vás do malebného vinného sklípku, kde zapomenete na všechny starostí všedních dnů.

Vinný sklípek Andreje a Bohdany Pazderkových

Našim cílem se stal vinný sklep s ubytováním, který provozují Andrej a Bohdana Pazderkovi. Ten se nachází v obci Bořetice na Kravihorsku a chlubí se opravdu pestrou nabídkou služeb. Ať už projevíte zájem o pouhou degustaci, nebo budete chtít uspořádat tradiční jihomoravskou veselici až do rána, bude vám vinný sklípek k dispozici. Celková kapacita ubytování je 100 míst, při čemž pobyty jsou možné již od čtyř osob. Samozřejmostí je pořádání soukromých oslav i firemních večírků, svateb, promocí, narozenin a dalších akcí. Pro náročnější klientelu je připravena moravský zabíjačka a to přímo před sklípkem.

Jak probíhá návštěva sklípku?

Po příchodu do sklípku na vás čekají předkrmy (škvarková pomazánka, chleba s domácím uzeným, sádlem, husími játry či pečenou cibulkou), následuje grilovaný večeře, vinné klobásky podávané se saláty a pečivem. V případě, že masu neholdujete, je možno po domluvě připravit i vegetariánskou večeři či jiné laskominy na které v obyčejných restauračních zařízeních jen tak nenarazíte. Vinný sklep s ubytováním si zakládá na individuálním přístupu a uspokojení všech zákazníkových přání. Vraťme se však k tomu nejdůležitějšímu – degustaci vín. Ta následuje hned po večeři a probíhá v autentickém prostředí. Těšit se můžete na hodinový výklad, během kterého vyzkoušíte kolem deseti vzorků vín. Sbíhá se vám slina? Navštivte vinný sklep Morava a pořádně si to tam užijte!