Domů » Zažijte znovuzrození na dovolené u Mrtvého moře
Dovolená v zahraničí

Zažijte znovuzrození na dovolené u Mrtvého moře

Co na tom, že to vlastně není moře, ale bezodtoké slané jezero. Mrtvé moře patří k místům, která by měl čas od času navštívit opravdu každý. Je považováno za nejbohatší zdroj přírodních látek na světě – což je sám o sobě pádný důvod k tomu, abyste zhruba 2700 km vzdálenou cestu alespoň jednou za čas absolvovali i vy.

Mrtvé moře se chlubí hned několika prvenstvími. Jedná se o nejníže položené odkryté místo na zemském povrchu a zároveň nejníže položené slané jezero na světě. S maximální hloubkou 380 metrů je také nejhlubší hypersalinitním jezerem.

Salinita Mrtvého moře dosahuje 33,7 %, což je zhruba 8,8× více než v případě Středozemního moře. Vodní plocha momentálně zabírá 1050 km2, ale tento údaj se poměrně rychle mění, neboť dochází k rychlému vysychání. Do jezera ústí řeka Jordán, ale voda nikam neodtéká – pouze se vypařuje. V rámci procesu odpařování vody dochází ke vzniku koncentrovaných krystalů soli.

Jak vám pobyt u Mrtvého moře prospěje?

Lidé se přesvědčili o blahodárných účincích soli z Mrtvého moře již v době starověku. Koupele ulevují od bolesti kloubů, svalů a zad, zlepšují stav pokožky a v neposlední řadě ulevují při dýchacích a kardiovaskulárních onemocněních.

Nejde však pouze o sůl, ale také o unikátní jílovité bahno bohaté na hořčík, brom, síru a kód. Kombinace těchto látek vede k rychlejší regeneraci organismu a přirozené obnově pokožky. Proto je dovolená u Mrtvého moře ideální pro osoby trpícími alergiemi, ekzémy či lupénkou.

Pohodová dovolená s cestovkou

Rozhodnete-li se k Mrtvému moři podívat a vychutnat si relaxaci na jednom z nejslanějších míst světa, obraťte se na cestovní kancelář Kareta Tour, která se na relaxační pobyty v dané lokalitě specializuje. Ubytujte se v některém z proslulých letovisek a užijete si dovolenou plnými doušky. Třeba v pětihvězdičkovém rezortu Isrotel Dead Sea & Spa.

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Legíny na běžky

Pro tepelný komfort na běžkách doporučujeme značkové legíny na běžky Kilpi.

Sponzoři webu

Ochrana krajiny Milovice

Navštivte rezervaci Milovice a podpořte návrat divokých koní do ČR.