Objevte krásy Turecka. Zn. za pár korun

Turecko stojí jednou nohou v Evropě a druhou v Asii. Jediná evropská země s muslimskou většinou láká stále více turistů, kteří zde jezdí kvůli překrásných riviér, stejně jako celé řadě historických památek. O své bezpečí se zde, i přes všudypřítomný islám, skutečně nemusíte bát. Naopak, místní obyvatelé jsou velmi přívětiví a návštěvníků si velmi váží. Chcete-li zažít netradiční dovolenou, na kterou budete vzpomínat ještě velmi dlouho, neváhejte ani minutu. Díky výhodným last minute nabídkám se můžete do jihovýchodní Evropy, respektive Malé Asie, podívat doslova za pár korun. My vám výběr dovolené ulehčíme a představíme vám nejzajímavější turecké destinace, které rozhodně stojí za návštěvu.

Nechte se okouzlit kontrasty Turecké riviéry

Turecká riviéra patří mezi vůbec nejatraktivnější lokality a ve většině lidí evokuje kontrast mezi moderními stavbami a středověkou architekturou. Nachází se na jihu země, přibližně mezi městy Antalya a Alanya a její břehy lemuje Středozemní moře. A co vám mohou tyto last minute zájezdy nabídnout? Toužíte-li po nekonečném opalování na prosluněných plážích, nebo naopak po poznání starověkých kultur, určitě si přijdete na své. Turecká riviéra je ráj pro vášnivé sportovce, kteří zde mohou provozovat celou řadu vodních sportů. I přes obrovský rozmach cestovního ruchu je Turecká riviéra harmonickým místem, které vás nabije novou energií.

Egejská riviéra – azurové pláže a malý výlet do Řecka

Mezi lákavé nabídky last minute do Turecka patří i letoviska rozprostřená po Egejské riviéře. Ta se rozkládá v jihozápadním cípu země, na rozhraní Egejského a Středozemního moře. Oblast se vyznačuje bujnou vegetací a tyrkysovým mořem. Většina turistů si Egejskou riviéru spojuje s typickými malými bílými domečky, které obrostly ibiškem. V rámci této super last minute byste neměli zapomenout na nejfotografovanější pláž na světě – azurovou lagunu v letovisku Ölüdeniz, skalní hrobky v Tlosu či pláž Iztuzu, kde kladou vajíčka ohrožené karety obrovské. Vzhledem k výhodné poloze můžete kdykoliv vyrazit na návštěvu řeckých ostrovů, jako je Rhodos.