Vyrazte na prodloužený víkend do Jeruzalému. Co všechno poznáte?

Před několika dny letní prázdniny skončily, nicméně sezóna dovolených ještě minimálně měsíc pokračuje. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit alespoň na prodloužený víkend, možná vás osloví jedno z nejstarších měst na světě. Jeruzalém. Podle izraelských zákonů se jedná o hlavní město Izraele a Palestiny. Jeruzalém láká především na Staré Město, které je včetně jeruzalémských hradeb zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Staré Město se člení na čtyři hlavní čtvrtě – arménskou, křesťanskou, židovskou a muslimskou. Těšit se můžete na nespočetné množství pamětihodností, mezi něž patří Chrámová hora, Západní zeď, bazilika Svatého hrobu, Skalní dóm a mešita al-Aksá.

Západní zeď je jedním z největších lákadel Jeruzaléma

Pozůstatkem vnějších hradeb jeruzalémského chrámu je právě Západní zeď známá také pod názvem Zeď nářků. Představuje nejposvátnější židovské místo. Židovští turisté ze všech koutů světa, již navštíví Jeruzalém, si nenechávají ujít návštěvu Západní zdi, neboť mezi spáry kamenů, z nichž je zeď postavena, vkládají papírky s modlitbami a prosbami.

Bazilika Božího hrobu je křesťanský kostel

Ovšem na své si zde přijdou i křesťané. Jednou z křesťanských památek je chrám Božího hrobu stojící na hoře Kalvárii, kde byl podle Nového zákona ukřižován Ježíš Kristus. Okouzlí vás vyzdobená kaple a chladnými vás nenechá ani malá svatyně, v níž se nachází hrob Ježíše Krista s předsíňkou. Jestliže tedy plánujete prodloužený víkend v Jeruzalémě, podívejte se do nabídky cestovní kanceláře Kareta Tour. V její nabídce najdete různé pobytové a poznávací zájezdy, ba dokonce i nabídky na eurovíkendy, léčebné pobyty a wellness. Jednou ze speciálních nabídek je právě výlet do Jeruzaléma, který vskutku stojí zato. Dostanete se do úplně jiného prostředí a naprosto odlišnou atmosférou, než panuje u nás.

Publikováno: 02. 09. 2018

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl