Dopřejte si relaxaci v maďarských lázních. Nebudete litovat!

Jste na pokraji sil a potřebujete vzpruhu v podobě relaxace ve wellness či v lázních? Pokud si navíc potrpíte na poznávání jedinečných evropských měst, zamiřte do Maďarska, které patří k nejvyhlášenějším lázeňským lokalitám. Na rozloze pouhých 93. tisíc kilometrů se nachází kolem 1300 termálních pramenů. Vzhledem k tomu, že se přes maďarské hranice dostanete za pár hodin, není jediný důvod, proč výlet za odpočinkem odkládat. Sbalte si kufry a vydejte se vstříc blahodárným procedurám! Na termální lázně narazíte v Maďarsku téměř všude. Voda je velmi tepla a provozovatelé ji uměle nedohřívají. Naopak ji spíš ochlazují a mění každý den. Díky tomu budete v kontaktu s čistou vodou bez nadměrného příměsí chemických přípravků. Za zmínku stojí také vysoká úroveň maďarských hotelů a penzionů – hoteliéři se snaží o služby na evropské úrovni.

Termální, nebo léčivé lázně?

Jaký je rozdíl mezi přízviskem „termální“ a „léčivé“? Udělejte si v tom jasno. Termální voda má vysokou teplotu (je velmi teplá až vřelá), ale neobsahuje příliš mnoho minerálních látek. Léčí předáváním tepla. V termální vodě se budete cítit uvolněně a díky optimální regulaci teploty vydržíte v bazénu dlouho. Odborníci doporučují návštěvu termálních i léčivých lázní. Většina lázeňských komplexů disponuje oběma variantami.

Kde najdete nejvyhlášenější lázeňské lokality?

Bloudíte prstem po mapě a netušíte, kde se vám dostane královské péče? Doporučujeme nejmladší maďarské lázně Bükfürdő, nádherný Margitin ostrov v Budapešti a termální lázně Sárvár. Za pozornost samozřejmě stojí také množství dalších lokalit. K nejnavštěvovanějším patří středisko Hévíz, kde se nachází největší evropské jezero s horkou vodou. Preferujete-li full servis, obraťte se na renomovanou cestovní kancelář Kareta Tour. Aktuální nabídku lázeňských pobytů najdete na www.karetatour.cz.