Work and Travel - Práce i dovolená v USA

work and travelJak prožít dokonalé léto v Americe? Pokud jste studenti, tak díky unikátnímu programu, který nese název Work and Travel USA. Ten patří mezi ty nejlepší způsoby, jak vycestovat právě do Spojených států, kde si užívat zábavy, poznání zajímavých míst, ale jak se také zdokonalit v angličtině. Samotný program je určený pro všechny studenty nejenom vysokých, ale i vyšších odborných škol.

Jaké jsou konkrétní podmínky pro vycestování?

Tou nejdůležitější podmínkou je samozřejmě alespoň mírně pokročilá znalost angličtiny a také mít ukončený alespoň první semestr. To je podmínka, která souvisí hlavně s udělením víza. A na to má zcela logicky vliv nejenom úspěšné zakončení požadovaných předmětů, ale nutnost psát seminární práce, které s nimi souvisí. To vše vás následně přiblíží k vašemu snu, jak v létě do Spojených států amerických vyrazit a užít si nezapomenutelných zážitků.

Práce a zábava v perfektním spojení

Jak už napovídá sám program a jeho konkrétní název, tedy Work and Travel, cílem vašeho pobytu bude spojit práci s cestováním. To pro vás znamená pracovat například v hotelech, restauracích, zábavních parcích a na podobných místech. Po ukončení konkrétního pracovního poměru vás čeká celých 30 dní na to, abyste celou zemi dokonale procestovali. Peníze na tyto cesty logicky získáte během své práce, kdy není problémem vydělávat 7 – 12 dolarů za jednu hodinu.

Vyrazit lze i na konci studia

Je-li pro vás tato možnost skutečně lákavá, je dobré o ní vědět i to, že lze vyrazit nejenom v průběhu vašeho studia, ale i po jeho ukončení. Jakmile je tedy za vámi diplomová práce a její obhajoba, můžete také vycestovat s tímto programem. Agenturu, víza a další záležitosti si musíte vybavit během posledního ročníku. A nemusíte nutně jezdit jenom sami, jelikož program vám nabídne možnost vyrazit s partou přátel. Navíc tato forma je často upřednostňována, a to jak u cestovních agentur, tak i u studentů.

Jak u nejvyššího stupně studia?

Výše jsme si zamapovali možnosti toho, kdy vlastně můžete daný pobyt využít. Co ještě nezaznělo, to je otázka toho, zda se daná možnost týká i studentů takzvaného nejvyššího stupně, a to studia doktorského, které zakončuje disertační práce. Odpověď zní, že ano, pouze je třeba dodržet věkovou hranici pro odjezd, kterou je věk až třiceti let. Zde ale záleží hlavně na konkrétní agentuře, jelikož jsou i takové, kdy je nejnižší věková hranice o tři roky méně, tedy věk 27 let. Kde získat potřebné informace? Ideálně v konkrétních cestovních agenturách, které tento program nabídnou. Zde platí důležité pravidlo, že je třeba vybírat hlavně podle referencí, zkušeností a velikosti dané agentury. Jedině tak budete mít jistotu, že vše bude skutečně dle vašich konkrétních plánů.

Publikováno: 02. 01. 2015 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: hromadné slevy | slevy pobyty | slevy zboží | work and travel