Jak vybrat ideální vodní dýmku

Kouření vodních dýmek je dnes kratochvílí oblíbenou po celém světě, její původ je však jen stěží dohledatelný. Většina odborníků se shoduje, že ji vynalezli Peršané a později se rozšířila do všech koutů světa, včetně toho našeho. Popularita vodních dýmek se u nás rok od roku zvyšuje, a je tedy dost možné, že i vy jste začali uvažovat o jejím pořízení. Pokud ano, pokusíme se vám poskytnou pár rad, které byste při jejím výběru měli mít stále na paměti.

Jak budu dýmku využívat?

Tato zdánlivě banální otázka je to první, co si při výběru dýmky musíte položit. Je totiž opravdu důležité vědět, zdali budete vaši vodní dýmku pokuřovat spíše doma nebo na cestách, o samotě či s kamarády, při poklidné a komorní zábavě nebo spíše v kulisách rozjařeného večírku. V neposlední řadě je podstatné i to, jak často se budete vodní dýmce oddávat.

Vodní dýmka na cesty

Pokud rádi cestujete a nechcete si odepřít potěšení z kouření vodní dýmky, určitě byste měli zauvažovat o pořízení cestovní vodní dýmky. U těchto dýmek je upozaděna stránka designu a spíše se soustředí na kompaktnost a nenáročnost. Ideální cestovní vodní dýmka by měla být vysoká do 40 cm a dobře rozložitelná do cestovní tašky.

Vodní dýmka na párty

Pokud jste společenský typ, který se o svou vodní dýmku vždy rád podělí s partou kamarádů, budou pro vás při výběru hrát roli především tři faktory. Prvním z nich je stabilita, proto vyhledávejte spíše nižší vodní dýmky stojící na široké základně, což výrazně sníží riziko převrhnutí. Pokud však k převrhnutí dojde, je dobré mít dýmku z odolného materiálu, který dopomůže minimalizovat způsobené škody. Třetím faktorem je pak počet konektorů pro sací hadice, které umožní nerušené kouření bez zdlouhavého čekání.

Vybere si každý

Nepatříte-li ani do jedné z těchto kategorií, pak jsou vaše možnosti zcela neomezené. Výběr vodních dýmek je opravdu široký a vybrat si dokáže úplně každý. Jediným vaším omezením bude vaše vlastní estetické cítění a finanční rozpočet. Pro inspiraci se můžete podívat například na stránky shisharium.cz, kde naleznete opravdu široký sortiment vodních dýmek i jejich příslušenství.

Publikováno: 23. 02. 2022

Kategorie: Relaxace | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl