V září na dovolenou? Podívejte se, kde bude ještě teplo

Vyhradili jste si na letošní dovolenou měsíc září a stále přemýšlíte, kam zamíříte? Přečtěte si naše tipy na místa, kde je ještě v září slunečné a teplé počasí.

Egypt

Egypt je pro Čechy jasnou volbou pro zářijovou dovolenku. Čeká tu na vás bohatý podmořský život, nádherné korálové útesy a egyptská úslužnost. Mezi nejnavštěvovanější destinace patří Sharm el-Sheikh, Dahab, Marsa Alam a samozřejmě Hurghada, která je největší egyptským turistickým centrem v oblasti Rudého moře. Zatímco v létě dosahují teploty přes den běžně 40 °C, během září se tu pohybují kolem 30 °C. Pozor však, ač je Egypt velmi oblíbenou destinací, leží mimo Evropu a nepatří tedy do Evropské unie. Při pobytu v Egyptě tak není platný Evropský průkaz pojištěnce a je potřeba sjednat si cestovní pojištění. To můžete udělat online klidně i v den odletu na srovnávači pojištění Klik.cz.

Kanárské ostrovy

Ač jsou Kanárské ostrovy oproti Egyptu o poznání dražší destinací, toto souostroví má perfektní podmínky pro turistiku, noční život a můžete tu zažít pestrou paletu sportů. Kanáry jsou ideální volbou pro různé typy cestovatelů. I pro ty, kteří hledají klid a chtějí se na dovolené jen válet. A i pro ty, kteří preferují spíše aktivní dovolenou. V září je tu navíc extrémně příjemné počasí, teploty se pohybují kolem 26 °C.

Řecko

Pokud vás láká Řecko, v hledáčku byste měli mít ostrovy Rhodos, Kos nebo Zakynthos. Zde jsou teploty v září kolem 28 °C a prakticky zde neprší. Pro jistotu však volte první polovinu měsíce. Navíc sem v září míří podstatně méně lidí, a tak si vaši dovolenou vychutnáte v klidu a bez návalu turistů. Zájezdy do Řecka vás nijak nezruinují, cenově nejsou nikterak vysoko.

Bulharsko

Pokud chcete na dovolenou v první polovině září, neměli byste z výběru opomenout ani Bulharsko. Nepanují zde taková vedra, ale teploty jsou ideální jak na opalování, tak na koupání v moři či objevování památek a okolí. Mezi vyhledávané destinace patří Slunečné pobřeží a Zlaté písky. Dobrou zprávou je také to, že jsou zářijové zájezdy do Bulharska výrazně levnější než během července a srpna.

Djerba

Djerba nabízí idylickou dovolenou spíše pro ty, kteří mají v plánu odpočívat a slunit se. Najdete tu dlouhé písečné pláže a luxusní resorty, zájezdy však nejsou tak drahé a Djerba patří mezi jednu z nejdostupnějších exotických destinací. Letecky se sem dostanete zhruba za tři hodiny a počasí v září je stále slunečné a teplé. Ať už pojedete letos kamkoliv, nezapomeňte se pojistit a dobře se mazat!

Publikováno: 26. 08. 2022

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl