Proč Češi milují Chorvatsko? Důvodů je víc než dost, a na své si přijde každý

Kde Češi tráví dovolenku zdaleka nejčastěji? Pokud hádáte Chorvatsko, hádáte správně. Již přes dvacet let je nejoblíbenější turistickou destinací a její popularita rok od roku stoupá. Pro informaci: v roce 2017 do něj zavítalo 18,5 milionů lidí, což je o 13 % více než v roce 2016. Chorvati se díky tomu mohou radovat z mnohem vyšších příjmů z turistického ruchu. Předloni se pohybovaly kolem 11 miliard EUR. Ale není se čemu divit – málokterá přímořská destinace má v rukávu tolik es jako jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie.

Modrá vlajka všude, kam se podíváte

Chorvatské pobřeží Jadranského moře je velmi čisté a pláže upravené. Na mnoha z nich vlaje Modrá vlajka, která garantuje vysokou úroveň. Zároveň vás potěší rozmanitost – v Chorvatsku nejsou pouze oblázkové, ale také vyhlášené písečné pláže. Zda se rozhodnete pro Chorvatsko - hotel s rušnější pláží a prvotřídními službami, nebo se uchýlíte někam do ústraní a prožijete dovolenou v klidu, je na vás.

Křišťálově čistá voda a uklizené pláže. To je Chorvatsko!

Vynikající středomořská kuchyně

Celkový dojem je jako mozaika, která se skládá z mnoha střípků. Jedním z nich je jistě kuchyně – vždyť kdy jindy se chcete dobře najíst, když ne na dovolené? I v tomto směru vás Chorvatsko nadchne, neboť středomořská kuchyně má věhlas na celém světě. Lahůdky v podobě mořských ryb, ale také méně tradiční pokrmy v podobě medvědího, račího či žabího masa. A samozřejmě spousty čerstvé zeleniny a ovoce. Dobrou volbou jsou také lokální vína a pálenka rakija.

Večeře v tradiční chorvatské restauraci je zážitek, na který se nezapomíná.

Stále příznivé ceny ubytování

Ať už si vyberete Chorvatsko hotel, penzion, soukromý apartmán, nebo třeba mobilní dům, průvanu v peněžence se bát nemusíte. Ceny nejsou přemrštěné a určitě se vám podaří najít něco ve „vaší“ cenové relaci. Nabídek je víc než dost a přehledně, pěkně pohromadě na jednom místě, je najdete na portálu www.hrvatska.net.

Publikováno: 28. 03. 2019

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl

Tagy: penziony v čr | tipy na dovolenou v čr