Půjčovny obytných vozů se těší stále většímu zájmu. Svobodnému cestování propadá stále více Čechů

Ubytování v luxusním hotelu má své kouzlo. Zaplatíte-li si all inclusive, nebudete se muset o nic starat a pravděpodobně si dovolenou užijete plnými doušky. Na druhou stranu se musíte smířit i určitými omezeními. Přeci jen budete vázáni na jediné místo a dost možná se za pár dní začnete nudit. Tak proč to letos neudělat tak trochu jinak a užít si svobodné cestování s obytným vozem? Buďte nezávislí a naplánujte si dovolenou tak, jak uznáte za vhodné. V následujících odstavcích se dozvíte vše podstatné, co byste měli o caravaningu vědět.

Obytný vůz, nebo karavan?

Předtím, než se dostaneme ke specifickým výhodám cestování po vlastní ose, pro jistotu objasníme pojmy, které může laik (tedy člověk caravaningem netknutý) lehce zaměnit. Jaký je rozdíl mezi obytným vozem a karavanem? Karavan je obytný přívěs. Tedy přípojné vozidlo s tažným zařízením. Výhoda karavanu spočívá v možnosti odpojení. Můžete ho nechat v kempu nebo na parkovišti a vyrazit na výlet osobním vozem. Tím ovšem pozitiva končí. Obytný vůz je automobil, ve kterém se dá bydlet. Řízení je výrazně jednodušší než ovládání klasického vozidla s připojeným karavanem. Za zmínku však stojí také vyšší cestovní rychlost, která se při delších přesunech výrazně projeví na době cestování. A konečně také případný problém s řidičským průkazem – s řidičákem typu B lze vozit soupravu o maximální hmotnosti 3,5 tuny. To může být v případě většího auta a přívěsu problém. obytny-vuz Rozhodnete-li se nakonec pro karavan, přesvědčte se, že ho vaše rodinné auto „utáhne“. Nemá smysl zapojovat přívěs na automobil se slabším motorem. Suma sumárum, obytné vozy karavany v mnoha ohledech poráží, nicméně volba je přesto otázkou osobních priorit. A v neposlední řadě také financí. Pořízení obytného vozu je nákladnější.

Karavaning je drahý, ale ani to vás nemusí zastavit

Nebudeme si nic nalhávat. Karavaning není levný koníček a jako mnohem výhodnější se jeví přesuny mikrobusem a noclehy v hotelích. Jenomže vysvětlete to lidem, pro které je tento způsob cestování životním stylem. Nikdo vás navíc nenutí, abyste investovali všechny své úspory do nového nebo ojetého obytného vozu. Můžete si ho totiž vypůjčit! Pronájem obytných aut představuje finančně schůdné řešení, které si může dovolit každý. obytne-auto

Proč využít pronájem obytných aut?

Největší výhody cestování obytným vozem jsme již zmínili v úvodu. Pokud vás omrzela rutina, kterou během klasických zájezdů každoročně zažíváte, přišel čas na změnu. Vaše dovolená začne v momentě, kdy poprvé sešlápnete plyn a vyrazíte. Sami si určíte cíl cesty, který v průběhu kdykoliv změníte. Nikdo vás nebude omezovat a zakotvíte kdekoliv se vám to bude líbit. Jinými slovy – budete nezávislí. Moderní obytné vozy nabízí nebývalý luxus. Díky nadstandardnímu vybavení nebudete postrádat zázemí hotelového pokoje. Klimatizace, elektrické schody, markýza, satelit, DVD, plynové topení, panoramatické střešní okno, venkovní plynová přípojka, komfortní lůžka, oddělená koupelna od toalety, mraznička a lednička – to je jen základní výčet toho, čím se chlubí špičkové modely obytných aut.

Na kolik vás vyjde dovolená v obytném autě?

Buďme tedy trochu konkrétnější. Renomovaná půjčovna obytných vozů MAX Rental nabízí pronájem obytných aut SUNLIGHT za velmi příjemné ceny. Cena za pronájem špičkově vybaveného obytného vozu začíná již na 2 100 Kč / den. Lehce si spočítáte, že vás několikatýdenní dovolená nevyjde na astronomickou částku. Pokud vás caravaning uchvátí a budete si obytné auto půjčovat pravidelně, získáte zajímavé slevy. „Pojízdný domeček“ si můžete nechat přistavit v rámci celé České republiky a na stejném místě ho i vrátit. Chcete-li se dozvědět konkrétní informace o pronájmu, nezapomeňte se podívat na www.pronajemobytnychaut.cz. Spoustu konkrétních tipů najdete na blogu.