V Jasné na Slovensku vzniká unikátní projekt: Minimalistické dřevěné chatky situované přímo v lese!

Milovníci nevšedních cestovatelských zážitků by měli zpozornět. Už dávno neplatí, že ty nejvíce nevšední dovolené zažíváme v exotických destinacích, tisíce kilometrů od domova. Stačí se vydat na Slovensko, kde vzniká jedinečný projekt minimalistických dřevěných chatek. Co je na nich zvláštního? Rostou přímo v lese a již na první pohled působí jako zjevení ze severských zemí. Lyžařské středisko Jasná možná znáte, a pokud ne, máte dobrý důvod se do něj vypravit. Neuvěřitelně stylové chatky – projekt TREE HOUSES - rozmístěné přímo v lese se již brzy (v prosinci 2019) stanou nedílnou součástí areálů renomovaného hotelu Björnsonka nabídnou vskutku netradiční ubytování každému, kdo touží po absolutním splynutí s okolní přírodou. Moderní hotel na Liptově tak navýší původní kapacitu hotelu z 96 na 216 lůžek.

Ubytování přímo v lese s výhledem do přírody

Celodřevěné chatky - komfortní apartmány na Liptově příznačně pojmenované TREE HOUSES byly navrženy v minimalistickém, nadčasovém pojetí, a to s ohledem na maximální souznění s lesem. Prim hrála příroda, které se objekty přizpůsobily – ne naopak. Design ocení každý, kdo miluje dřevo a zároveň si potrpí na skandinávský styl. Nedílnou součástí chatek bude prostorná terasa a nespornou dominantou budov pak prosklená čelní část, která interiér propojí s přírodou. Když budete stát uvnitř a zapomenete, že vás od okolního lesa dělí sklo, budete mít pocit, že jste venku. Podle nás jde o absolutní návrat k přírodě! Na druhou stranu však nebudou chybět ani špičkové technologie. Dřevěné chatky byly pojaty jako inteligentní a umožní obyvatelům zapalovat krb na dálku, nastavovat scény osvětlení a další funkce, díky kterým bude pobyt ještě o něco příjemnější.

Dostatek místa pro rodinu i větší partu přátel

V rámci projektu bude vyhotoveno celkem patnáct dvojchat, které oddělí akustická stěna. Do jedné chatky se pohodlně vejde čtyřčlenná rodina, ale bude možné rezervovat i celou dvojchatu s celkovou kapacitou osmi osob. Po rozložení gauče v obvývacím pokoji navíc přibudu další dva místa. Suma sumárum pak dvojchata pojme až dvanáct osob, což ocení větší skupinky – rodiny i přátelé.