Dovolená na hausbótu

dovolená na hausbótuVětšina z nás si v souvislosti s létem představí vytouženou dovolenou. A dovolená v nás evokuje pobyt někde u vody. Není nad to, čerpat energii ze slunečních paprsků a čas od času ponořit vyhřáté tělo pod vodní hladinu. Ale stále to zavání určitou rutinou... Což takhle letošní dovolenou strávit tak trochu jinak? Ne u vody, ale na vodě? Přesně tohle totiž nabízí firma Pavliš, která již od roku 2000 půjčuje hausbóty. Ano, pochopili jste to správně, chopíte se kormidla a vydáte se vstříc novým dobrodružstvím. Anebo zakotvíte někde u vylidněného břehu a budete si užívat samoty. V každém případě však nezažijete stereotyp, ale nevšední dovolenou, kterou si vychutnáte plnými doušky!

Co je to hausbót?

Možná jste po přečtení úvodního odstavce došli k závěru, že léto na hausbótu bude jistě prima, ale netušíte, co to vlastně ten hausbót je. Tak tedy – hausbót je obydlí na lodi. Většinou nemá vlastní pohon, kotví na přehradách nebo na řekách u větších měst. Ty největší hausbóty slouží i jako restaurace nebo hotely (nazývají se botely). Co je to hausbót, už víte. Vraťme se tedy k jedinečné nabídce firmy Pavliš a dovolené v domě na vodě. Pronájem hausbótu vám umožní dokonale splynout s přírodou a alespoň na chvíli zapomenout na všední starosti. A je jen na vás, jestli chvíle na vodě strávíte jako solitér, v kruhu nejbližší rodiny, nebo s nejlepšími přáteli. Patříte-li mezi vášnivé rybáře, neváhejte ani minutu. Představte si, jak kotvíte v opuštěné zátoce, nahazujete prut a čekáte, až se chytí kapitální kousek...

Kde si můžete hausbót půjčit?

HausbótFirma Pavliš půjčuje hausbóty na Orlické a Slapské přehradě. Orlická přehrada je druhá největší přehrada na Vltavě a patří mezi nejoblíbenější místa pro rekreaci. V její blízkosti se nachází spousta zajímavých míst a pamětihodností, které stojí za návštěvu. Relaxaci na vodě tak můžete zkombinovat s výlety a sestavit program na míru všem mořským vlkům, kteří budou na vaší palubě. Orlickou přehradu lemují zalesněné svahy, vysoké skály a písčité pláže – o dechberoucí přírodní scenérie rozhodně nebude nouze. Slapskou přehradu zase oceníte pro její dostupnost do Prahy - od hlavního města je vzdálená jen několik desítek kilometrů. Zapůjčit si můžete hausbót ve třech variantách – standard, comfort a premium, které se liší výbavou. Ale i v nejlevnějším hausbótu najdete kuchyňskou linku, chemické WC, kamna, úložné prostory, rádio a spoustu jiného příslušenství. Ostatní varianty hausbótů jsou samozřejmě ještě o několik úrovní výše a modely premium uspokojí i ty nejnáročnější. Všechny lodě jsou nové a ačkoliv to u hausbótů není samozřejmostí, disponují motorem. Podrobnější informace, ceníky a možnost rezervace najdete na pujcithausbot.cz.