Svatba na jižní Moravě má neobyčejné kouzlo

Svatba ve vinařské oblasti má neobyčejnou atmosféru, ať už se odehrává v selském stavení, přírodě, respektive neotřele řešené stodole. Právě jižní Morava je pro událost takového charakteru jako stvořená. V následujících řádcích vám představíme romantické místo, které si vás podmaní po všech stránkách.

Pro milovníky vína je svatba ve vinařství splněný sen, ostatně není se čemu divit, protože svatba na jižní Moravě a kvalitní víno k sobě jednoznačně patří.

Vinařský dvůr na faře, to je místo pro svatbu

Výjimečná událost si žádá i výjimečné místo, kterým je právě Vinařský dvůr na faře v klidném, přitom však magickém prostředí. Spadá pod rodinné vinařství Holánek s dlouholetou tradicí. Co se samotné svatby týče, obřad se může konat ve dvoře historické barokní fary, a poté se svatební romantika přesune do nově zrekonstruovaných prostor pro sto hostů.

Samozřejmě je k dispozici i venkovní část, nechybí ani historický vinný sklípek s útulnou vinárnou. Při fotografování nemusíte ani daleko, protože samotný Vinařský dvůr na faře a jeho okolí poskytují spoustu míst, kde se zachytí nádherné svatební fotografie nevěsty a ženicha.

Pálava je místo, kde si řeknete své ano

Obřad se může konat klidně uprostřed vinic, odkud se otevírá neopakovatelný výhled na Pálavu, ale i na farské zahradě. Záleží pouze na vás, jaké z těchto míst vás více uchvátí. Pro snoubence, kteří preferují svatbu v kostele, má Vinařský dvůr na faře taktéž řešení. Obřad se totiž odehraje v kostele sv. Bartoloměje, jenž je zároveň kulturní památkou České republiky. Kostel poskytuje i necírkevní obřady.

Vinařský dvůr na faře je obklopen vinicemi a všechny úžasné scenérie jsou pro novomanželské focení jako stvořené. Pro novomanžele je navíc přichystán i pokoj vhodný pro první manželskou noc.

Publikováno: 27. 05. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Anitka Zahrádková