Domů » Nezapomenutelná dovolená ve Frenštátě pod Radhoštěm
Dovolená v ČR

Nezapomenutelná dovolená ve Frenštátě pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm je malebné město v Moravskoslezském kraji, které se nachází pouze 25 km od Ostravy. Je to ideální místo pro skvělou dovolenou, s mnoha možnostmi pro výlety a aktivity. Jinými slovy jde o ráj pro turisty, kteří hledají klidné místo s historií a bohatou kulturou.

V okolí Frenšátu se nachází také mnoho golfových hřišť, kde si můžete zahrát za příjemných podmínek. Frenštát pod Radhoštěm nabízí mnoho možností pro skvělou dovolenou. S kombinací historie, přírody, sportu a zábavy si můžete užít nezapomenutelné chvíle.

V centru města turisty láká množství restaurací, kaváren a barů, kde si lze vychutnat dobré jídlo a pití.

Která restaurace Frenštát pod Radhoštěm je ta „nej“?

Když vás přepadne chuť na něco dobrého, zavítejte do populární restaurace Frenštát „U Janíka“. Přesněji jde o stylovou valašskou hospodu v nedalekých Trojanovicích.

Restaurace Trojanovice byla založena v roce 1873 a kromě skvělé kuchyně nabízí jedinečnou rodinnou atmosféru

Kam ve Frenštátě na výlety?

Nejvýznamnějším místem v okolí Frenštátu pod Radhoštěm je zřícenina hradu Hukvaldy, která je už po staletí symbolem dané lokality a proslavila danou oblast v celém Česku. Turisté mohou vystoupat až ke zřícenině, podívat se na krásný výhled na hory a okolní krajinu a poznat historii hradu.

Nachází se zde také několik dalších památek, jako je kostel sv. Jana Křtitele s křížovou cestou a kostel sv. Martina a mnoho dalších. Kromě historických památek je ve Frenštátu pod Radhoštěm také mnoho sportovních aktivit. V zimě jde především o lyžování a běžky (nejatraktivnější středisko se nachází na Pustevnách).

Zřejmě nejoblíbenější turistickou destinací je nedaleký Beskydský národní park, kde si turisté mohou prohlédnout nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu. Ve městě je také několik bazénů a aquapark, kde si můžete užít skvělou relaxaci.

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.